St Etienne Marseille Nice PSG Lionel Messi Lionel Messi francosko prvenstvo

Torek, 1. 2. 2022, 20.56

Francosko prvenstvo, 22. krog

Preobrat Lyona, Marseille ostaja na tretjem mestu

Lionel Messi | Lionel Messi se je po okužbi s Covid-19 (konec leta 2021) spet vrnil na zelenico in prvič letos zaigral za PSG.  | Foto Guliverimage

Vodilni PSG je v 22. krogu francoskega prvenstva doma s 4:0 premagal Reims, branilec naslova Lille je ostal praznih rok v Brestu, Nice pa se je z zmago v Metzu (2:0) povzpela na drugo mesto. Za Parižani zaostaja 11 točk. V zaostalem srečanju 14. kroga je Lyon po preobratu premagal tretjeuvrščeni Marseille z 2:1 in napredoval na sedmo mesto.

Lionel Messi Neymar
Sportal Messi šokiral javnost

Parižane je tik pred koncem prvega polčasa v vodstvo popeljal Marco Veratti, v 62. minuti tekme pa je prvenec za PSG dosegel španski branilec Sergio Ramos. Le minuto kasneje je domače navijače razveselila vrnitev Lionela Messija. Ta je na igrišču zamenjal argentinskega kolega Angela di Mario in prvič letos zaigral za pariški klub. Tretji gol si je Reims zabil kar sam, končni izid pa je v 75. minuti postavil portugalski vezist Danilo.

Lyon je v zaostalem srečanju 14. kroga, ki je bil prekinjen po tem, ko so domači navijači zvezdnika Marseilla Dimitrija Payet med izvajanjem kota zadeli s plastično steklenico, zmagal z 2:1. | Foto: Reuters Lyon je v zaostalem srečanju 14. kroga, ki je bil prekinjen po tem, ko so domači navijači zvezdnika Marseilla Dimitrija Payet med izvajanjem kota zadeli s plastično steklenico, zmagal z 2:1. Foto: Reuters