Nedelja, 28. 4. 2019, 0.03

Francoski pokal, finale

Parižani s povratnikom Neymarjem ostali brez pokalnega naslova

1

Neymar | Neymar je prvič po vrnitvi zaigral od prve minute in zabil dva gola, vseeno pa je PSG ostal brez pokalne lovorike. | Foto Reuters

V sklepnem dejanju francoskega pokalnega tekmovanja sta se v Parizu pomerila PSG in Rennes. Parižani, za katere je prvič po vrnitvi po poškodbi od prve minute spet igral Neymar in zabil dva gola, so veljali za velike favorite, a tekmo so odločili šele streli z enajstih metrov, v loteriji pa so bili srečnejši nogometaši Rennesa, novi francoski pokalni prvaki.

Brazilska asa Dani Alves in Neymar sta PSG do 21. minute tekme popeljala v vodstvo z 2:0, nato je zaostanek Rennesa z avtogolom znižal Presnel Kimpembe. V 66. minuti je za izenačenje poskrbel mozambiški branilec Edson Mexer, tekma je šla v podaljške.

V 118. minuti je neposreden rdeč karton dobil Kylian Mbappe, po dodatnem igralnem času pa ni bilo spremembe izida. Odločale so enajstmetrovke.

Za Rennes so zadeli Niang, Ben Arfa, Grenier, Lea, Bensebaini in Sarr. Za PSG Cavani, Alves, Peredes, Bernat in Neymar, Nkunku pa je svojo priložnost zapravil in naslov pokalnega prvaka je osvojil Rennes.

Parižani so si v tej sezoni že zagotovili naslov francoskega prvaka in superpokal. V ligaškem pokalu je PSG presenetljivo izpadel v četrtfinalu, ko ga je januarja izločil Guingamp. Danes so tako po štirih letih prevlade izgubili še pokalni naslov proti Rennesu, ki je v francoskem prvenstvu zasidran na sredini razpredelnice.