16.25

Glasgow Celtic

Sobota, 22. 2. 2014, 16.25

Forster popravil 43 let star škotski rekord

Vratar škotskega prvoligaškega nogometnega moštva Celtic Glasgow Fraser Forster je postavil nov škotski rekord, saj ni prejel zadetka kar 1215 minut.

Dosedanji rekorder je bil nekdanji vratar Aberdeena Bobby Clark, ki v sezoni 1970/71 ni prejel gola 1155 minut.

Anglež v vratih slovitega škotskega moštva je kar 43 let star škotski rekord popravil na današnji tekmi Hearta in Celtica (0:2), dosežek Clarka pa je izboljšal v 31. minuti današnje tekme v Tynecastlu.

Forster je nazadnje prejel zadetek 23. novembra lani na tekmi z Aberdeenom, rekorden dosežek v angleški premier league pa drži Nizozemec in nekdanji vratar Manchester Uniteda, Edwin van der Sar, ki je bil nepremagan kar 1311 minut.