5 let, 2 meseca

Ivan Firer Gorica Dejan Žigon

Nedelja, 31. 8. 2014, 21.54

Firer tik pred zdajci poskrbel za tri točke

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Gorico z 2:1 (0:1).

Obračun v mestu vrtnic so dobili nogometaši iz Velenja, Goričani pa so že petič v tej sezoni igrišče zapustili sklonjenih glav.

Prvi polčas je minil v obojestransko taktični predstavi. Do prve priložnosti so v 15. minuti prišli Velenjčani, volej Milana Kociča pa je končal v naročju domačega vratarja Vasje Simčiča. Gostitelji so bili malenkost več pri žogi, prvič pa so resneje zapretili v 26. minuti, ko je Marshal Mfon Johnson streljal mimo vrat. Devet minut pozneje so so gostitelji v dokaj skromnem prvem polčasu vendarle veselili vodstva: enajstmetrovko je po prekršku nad Sandijem Arčonom zakrivil Klemen Bolha, neusmiljen "eksekutor" z bele točke pa je bil Dejan Žigon.

V začetku drugega polčasa se podoba na igrišču ni bistveno spremenila, rahla terenska premoč pa je bila vendarle na strani izbrancev gostujočega trenerja Jerneja Javornika. Ti so postopoma prevzeli vajeti igre v svoje roke in zaigrali nekoliko drzneje in ambiciozneje, kar se jim je obrestovalo v 65. minuti, ko je po ostrem predložku z desne strani Dragan Jelić iz bližine ukanil nemočnega Simčiča.

Nogometaši iz Šaleške doline so v končnici vendarle osvojili vse tri točke, odločilni gol pa so v 87. minuti dosegli iz enajstmetrovke. Gol za zmago je dosegel Ivan Firer, potem ko je Amadej Vetrih žogo v kazenskem prostoru zaustavil z roko in zavoljo dveh rumenih kartonov predčasno zapustil igrišče.

Gorica bo v prihodnjem krogu gostila Celje, Rudar pa Luko Koper. Obe tekmi bosta v soboto, 13. septembra.