serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Udinese

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Evrogol Iličića ni pokvaril zabave Juventusa, Empoli presenetil Napoli

Fiorentina je v derbiju 33. kroga serie A izgubila pri vodilnemu klubu Juventusu z 2:3, končni rezultat pa je z atraktivnim strelom postavil Josip Iličić. Pomembna zmaga Chieva.

Fiorentina je v derbiju kroga pri vodilnem Juventusu izgubila z 2:3 in si poslabšala možnosti za preboj v Evropo, saj je na razpredelnici padla na sedmo mesto. V Torinu je zaigral tudi Josip Iličić. V igro je vstopil devet minut pred koncem srečanja, ko je Stara dama vodila s 3:1, nato pa v zadnji minuti z izvrstno izvedbo prostega strela premagal Gianluigija Buffona in postavil končni rezultat 3:2.

Njegov rojak Jasmin Kurtić je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce. Juventus je tik pred novim naslovom italijanskega prvaka, saj ima pet krogov pred koncem pred Romo, ki je v gosteh suvereno odpravila Sassuolo (3:0), visokih 14 točk prednosti. Dejan Lazarević je proti sinovom volkulje odigral zadnjih 18 minut.

Prvi vratar slovenske izbrane vrste Samir Handanović je proti Udineseju pričakovano branil vso tekmo. Inter je v Vidmu izkoristil prednost dveh igralcev. Pri Udineseju sta morala predčasno z igrišča Maurizio Domizzi in Emmanuel Agyemang-Badu, zmagoviti zadetek za črno-modre pa je dosegel Nemec Lukas Podolski.

Za novo razočaranje je poskrbel Milan, ki je na San Siru ostal brez točk proti Genoi. Slovenski branilec Luka Krajnc je s Ceseno, ki je na poti v drugo ligo, doma remiziral z Atalanto, Boštjan Cesar in Valter Birsa sta s Chievom v pomembnem obračunu za obstanek tesno premagala Cagliari, Siniša Anđelković pa je s Palermom z 2:2 remiziral s Torinom.