10.59

Schalke

Sreda, 13. 3. 2013, 10.59

Draxler: Schalke je prvih 45 minut spal!

Julien Draxler je glavni vzrok, da je Schalke doma doživel poraz z 2:3 proti Galatasarayu, videl v prespanem prvem polčasu.

19-letni mladenič je bil izjemno razočaran, ko je njegov klub izpadel v osmini finala lige prvakov. Domačo tekmo je Schalke začel z ugodnim izhodiščem: v gosteh pri turškem tekmecu je igral 1:1. Na povratni tekmi je svoj položaj še izboljšal, ko je z 1:0 povedel po golu Neustadterja.

Galatasaray je že v prvem polčasu odgovoril z dvema goloma – zabila sta Altintop in Yilmaz. V drugem polčasu je vajeti v roke znova prevzel Schalke, ki je poravnal izid na 2:2 in bi si s takšnim končnim rezultatom zagotovil napredovanje v četrtfinale. A prišla je zanj nesrečna 95. minuta, ko je Bulut Galatasaray popeljal med elitno evropsko osmerico.

"Seveda je ta poraz težko prenesti. V celotnem prvem polčasu smo spali. Za to ni nobene pametne razlage, ker smo bili polni samozavesti. A za drugi polčas je treba pohvaliti moštvo. Poskušali smo vse mogoče in na koncu nismo imeli sreče," je bil po izpadu Schalkeja vidno šokiran Julien Draxler.