3 leta, 2 meseca

Sebastjan Gobec

Sreda, 18. 4. 2012, 19.53

Drama pripadla Celju

Nogometaši Celja so na povratni polfinalni tekmi Hervis pokala Slovenije po enajstmetrovkah premagali drugoligaša Garmin Šenčur z 8:7 (1:1, 1:1, 0:0) in se uvrstili v veliki finale.

Drugoligaš iz Šenčurja je bil na pragu prvovrstne senzacije in uvrstitve v finale pokalnega tekmovanja. Gosti so bili namreč vse do 90. minute že v Stožicah, a nato je Celjane rešil Andraž Žurej in izsilil podaljške. Ker v teh ni bilo odločitve, so o finalistu odločile enajstmetrovke, pri katerih so bili oboji zelo natančni, a na koncu malce bolj zbrani vendarle Celjani, ki bodo tako v finalu igrali z Mariborom.

Celjani so se sicer zavedali nevarnosti šenčurske ekipe. Ne nazadnje so njene sposobnosti spoznali že na prvi medsebojni tekmi, za nameček pa jim je bilo v opozorilo dejstvo, da je Šenčur pred tem v tem tekmovanju izločil že dva prvoligaša, Lendavčane in Koprčane.

Šenčur je povedel v 57. minuti, ko je po podaji Janeza Aljančiča z leve strani zadel Albin Kotnik. Tudi zatem so si gosti priigrali še dve priložnosti za povišanje prednosti, najprej je bil 20 minut pred koncem sam pred celjskim vratarjem Maticem Kotnikom Dejan Božičič, ki pa je izgubil ta dvoboj, ob koncu tekme pa so stekli v protinapad kar štirje gostujoči nogometaši, vendar kljub dejstvu, da jim je nasproti stala številčno oslabljena celjska obrambna vrsta, tega niso znali unovčiti.

Kazen je sledila v 90. minuti. Celjani so sicer proti koncu tekme pritiskali, imeli nekaj priložnosti in ko se je že zdelo, da bo Šenčur senzacionalno prišel v finale, je udaril Andraž Žurej, ki je z osmih metrov zabil žogo v šenčursko mrežo. V podaljških večjih priložnosti ni bilo, pri enajstmetrovkah pa je odločilni strel zadel Tadej Kotnik.