21.59

Zlatko Dedić Dynamo Dresden

Petek, 17. 2. 2012, 21.59

Dedić v polno dvakrat, Lavrič enkrat (video)

Prve tekme 22. kroga nemške druge lige so bile na sporedu že v petek, igral je tudi Dynamo Dresden, v dresu katerega se je izkazal Zlatko Dedić. Zadel je tudi Klemen Lavrič.

Slovenski napadalec, ki se je seveda znašel tudi na zadnjem seznamu selektorja Slaviše Stojanovića, je bil osrednje ime petkovega obračuna v Paderbornu, pri katerem je gostoval Dynamo Dresden in remiziral z 2:2. Pred nekaj več kot 8.000 navijači je Zlatko Dedić zabil dva gola. Prvič se je med strelce vpisal v 19. minuti igre, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko in izenačil izid na 1:1. Deset minut pred koncem je z golom iz igre goste popeljal v vodstvo, a so v sodnikovem podaljšku nogometaši Paderborna prišli do izenačenja.

Koprčan je v petek zabil sedmi in osmi prvenstveni gol v dresu Dynama Dresdna v tej sezoni. V drugem delu sezone je na treh tekmah prispeval prav toliko golov. Z osmimi goli je drugi najboljši strelec kluba. Več, in sicer devet, je zabil Kamerunec Mickaël Pote.

Med strelce se je vpisal tudi Klemen Lavrič. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance je igral od prve do zadnje minute pri zmagi Karlsruherja nad Energie Cottbusom z 2:0. Zasavčan je zadel v 50. minuti, ko je domače moštvo popeljal v vodstvo z 1:0. V gostujočem moštvu je do 57. minute igral Rok Kronaveter. Lavrič je v tej sezoni zabil štiri prvenstvene gole.