10.18

Grčija Rusija

Sobota, 16. 6. 2012, 10.18

Čudeži se dogajajo, se Grkom tudi ponavljajo?

Evropski prvaki izpred osmih let nimajo pred zadnjo tekmo skupinskega dela kaj za preračunavati. Med osem jih popelje le zmaga. Rusi so v veliko boljšem položaju. Dick Advocaat se še ni odločil.

Rusija je ugnala Grčijo na dveh zadnjih evropskih prvenstvih, kar pa ni vedno zadostovalo za uspeh. Na Portugalskem se je naslova dokopala Grčija, Rusija pa je izpadla po skupinskem delu, štiri leta kasneje pa je bila Grčija zadnja v skupini, Rusija pa nastopila v polfinalu.

Tako Rusija kot Grčija sta na tem evropskem prvenstvu že nastopili v Varšavi. Na Nacionalnem štadionu sta remizirali s sogostiteljico prvenstva, Poljsko. Obe 1:1.

Grčija na tem prvenstvu ne blesti v začetnih minutah. Češka je po šestih minutah vodila že z 2:0, Poljska pa po 17 minutah 1:0. Na zadnji tekmi ima le eno rešitev za preboj v četrtfinale, zmago.

Aleksandr Korokin je zaradi poškodbe mišice že končal z nastopi na Euru, na zadnjem treningu pa je zaradi bolezni manjkal Konstantin Zirjanov. Če ne bo nared za nastop, ga bo zamenjal Igor Semšov. Nizozemec na čelu ruske reprezentance se bo tik pred tekmo odločil o ''drugem'' napadalcu. Bo v konici napada poleg najboljšega strelca prvenstva Alana Dzagojeva (če bo prejel rumeni karton, ne bo smel igrati na naslednji tekmi) in Andreja Aršavina nastopil Aleksandr Keržakov, ki na tem prvenstvu redno zapravlja priložnosti, ali pa ga bo zamenjal ''prvi rezervist'' Roman Pavljučenko?

Grčija po finalu na Euru 2004 sploh še ni zmagala na največjem evropskem tekmovanju. Selektor Santos hrabri izbrance, da so zmožni velike zmage. Tudi zaradi dejstva, da so lani v odločilnem kvalifikacijskem nastopu ugnali Hrvaško.

V grško izbrano vrsto se po odsluženi kazni vrača Sokratis Papastathopoulos, Kostas Katsouranis pa bo prevzel naloge v zvezni vrsti, Giorgos Tzavellas bi lahko debitiral na tem prvenstvu in na levem bočnem položaju zamenjal Joseja Holebasa.