16.48

Manchester United Chelsea Manchester City Arsenal Tottenham

Sreda, 22. 8. 2012, 16.48

Chelsea drži vrh, Ba na lokalnem derbiju v lastno mrežo

V 8. krogu angleškega prvenstva Newscastle gostuje pri Sunderlandu, ob 16. uri Queens Park in Everton. Chelsea s 4:2 premagal Tottenham, Man. United je ugnal Stoke, Arsenal pa izgubil pri Norwichu.

Prva tekma 8. kroga je potekala v prestolnici. Tottenham je derbi začel brez svojega prvega moža Garetha Balea, ki s svojo soprogo pričakuje naraščaj. Na štadionu White Hart lane so v 17. minuti povedli gosti, ko je po podaji s kota Belgijca Edena Hazarda in nespretnemu izbijanju Gallasa, zadel Gary Cahill. To je bil tudi edini zadetek v prvem polčasu. Derbi s tribun spremlja tudi angleški selektor Roy Hodgson.

Takoj na začetku drugega dela je izid na 1:1 poravnal branilec Tottenhama William Gallas. Zadetek je bil dosežen z roko, a tega sodniška trojka ni opazila. Sedem minut kasneje so Spursi prišli še drugega zadetka. tudi ta je bil zelo sporen, saj je bil Jarmain Defoe v prepovedanem položaju. Za vodilni zadetek domačinov je podal Aaron Lennon. "Modri" se niso predali in kaj hitro izenačili. Nova napaka pri izbijanju Gallasa in njegov odbitek pa je v slogu največih mojstrov v mrežo pospravil Španec Juan Mata. Chelseajevi navijači se še niso pomorili zaradi zadetka, ko so ponovno skakali od navdušenja. V treh minutah je še drugič zabil Mata. Slednji je podal tudi za končni izid, ko je za 4:2 prazno mrežo zadel Daniel Sturridge. Vodilni Chelsea je v osmih krogih še sedmič zmagal.

Manchester United je na domačem terenu premegal neugodni Stoke, ki je po avtogolu Wayne Rooneyja tudi povedel. Sledil je povratek Rdečih vragov, ki so na koncu zmagali s 4:2. Dva zadetka je dal Rooney, po enega pa Danny Welbeck in Robin van Persie.

Za zamgo se je moral še kako potruditi aktualni prvak Man City, ki je za zmago trepetal do zadnjih minut. Treba je povedati, da je City skoraj celotno srečanje igral z igralcem manj. V 23. minuti je "pordečel" James Milner. Zmago sta "sinje-modrim" priboril Edin Džeko, ki je zabil v 80. in 90. minuti.

Do zmage so prišli tudi nogometaši Liverpoola, Fulhama, West Hama in Swanseaja. V obračunu v Norwichu proti Arsenalu je zmago domačim z golom prinesel Grant Holt. Lokalni derbi med Sunderlandom in in Newcastlom je bil odločen z remijem. Demba Ba, ki je med vodilnimi strelci lige, je tokrat zatresel lastno mrežo.

6 - Ba (Newcastle), van Persie (Manchester United), Michu (Swansea) 5 - Fletcher (Sunderland), Suarez (Liverpool), Defoe (Tottenham), Džeko (Manchester City) 4 - Crouch (Stoke City), Lambert (Southampton), Torres (Chelsea), Jelavić (Everton), Nolan (West Ham) ...