Real Madrid Borussia Dortmund

Torek, 18. 9. 2012, 8.58

7 let

Barcelona na kolenih, Moses rešil Chelsea

V drugem dnevu četrtega kroga lige prvakov je bilo izredno zanimivo v Londonu, kjer je Chelsea prišel do zmage v 94. minuti. Velika Barcelona izgubila v Glasgowu, "rdeči vragi" že prvi v skupini.

Sredine tekme četrtega kroga so postregle s kar 35 zadetki. Največ, kar sedem, jih je padlo v Münchnu, kjer je Bayern s 6:1 premagal nemočni Lille. Šest zadetkov je padlo tudi na Mestalli, kjer so ''netoperji'' s 4:2 premagali Bate. Chelsea je v sodnikovem podaljšku, v 94. minuti, prišel do zmage nad ukrajinskim Šahtarjem. Veliki junak Londončanov je bil Victor Moses.

Do popolnega preobrata so prišli tudi nogometaši Manchester Uniteda, ki so v Bragi zaostajali do 80. minute, na koncu pa po zadetkih Robina van Persieja, Wayna Rooneyja in Javierja Hernandeza zmagali z 3:1. "Rdeči vragi" so si že zagotovili prvo mesto v skupini H.

Za presenečenje kroga pa je pokrbel Celtic, ki je pred domačimi gledalci na kolena spravil veliko Barcelono. Škoti so zmagali z 2:1. Za Celtic sta zadela Victor Wanyama in Tony Watt, poraz Kataloncev pa je ubražil Lionel Messi.

V skupini D je bilo zelo zanimivo. Borussia, ki je Real premagala že v Dortmundu, je bila blizu drugega zaporednega odmevnega rezultata. Na Santiagu Bernabeu je dvakrat vodila, španske prvake pa je v zadnji minuti pred porazom rešil Mesut Özil. Skorajda identična slika iz Manchestra, kjer je favorizirani City gostil Ajax. Tudi ta je na tekmi pred dvema tednoma presenetljivo zmagal, tudi ta je bil tokrat blizu novih treh točk. Vodil je že z 2:0, a so angleški prvaki prišli do izenačenja in poskrbeli za končni izid 2:2.

V skupini A si je zagrebški Dinamo privoščil novo sramoto. Izgubil je še četrto tekmo skupinskega dela v tej sezoni in še deseto zapored. PSG, pri katerem je s štirimi podajami zablestel Zlatan Ibrahimović, je zmagal s 4:0. Hrvaški prvaki so na dnu skupine brez točke in z razliko v zadetkih 0:10. Na prvi gol še kar čakajo. Na drugi tekmi je kijevski Dinamo remiziral brez zadetkov pred domačimi navijači s Portom in si skorajda že zagotovil vsaj tretje mesto, ki vodi v ligo Europa, medtem ko je portugalski prvak že napredoval.

V skupini B je Arsenal koval maščevanje v Gelsenkirchnu za poraz pred domačimi navijači proti Schalkeju. Zdelo se je, da bodo Londončani izpolnili cilj, saj so vodili že z 2:0, pa so se morali ob koncu tekme zadovoljiti z remijem 2:2. Olympiakos je prišel do druge zmage in bil pred domačimi navijači boljši od Montpelliera s 3:1. Grki imajo šest točk in še vse možnosti, da pridejo do napredovanja.

V skupini C je super bogat Zenit izgubil v Bruslju pri Anderlechtu z 0:1 in verjetno že zapravil realne možnosti za napredovanje. Vodilna v skupini Malaga in Milan sta se v Milanu razšla z remijem 1:1.

Odzivi po tekmi PSG : Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb najslabši vseh časov

Odziv po tekmi Schalke : Arsenal (Wenger) Odziv po tekmi Schalke : Arsenal (Walcott)

Odzivi po tekmi Milan : Malaga (Allegri) Odzivi po tekmi Milan : Malaga (Pato) Odzivi po tekmi Anderlecht : Zenit (Mbokani)

Odzivi po tekmi Real Madrid : Borussia Dortmund Odzivi po tekmi Manchester City : Ajax

Odzivi po tekmi Chelsea : Šahtar (di Matteo) Odzivi po tekmi Chelsea : Šahtar (Moses) Odzivi po tekmi Juventus : Nordsjaelland (Alessio)

Odzivi po tekmi Bayern : Lille (Pizarro) Odzivi po tekmi Valencia : BATE (Pellegrino)

Odzivi po tekmi Celtic : Barcelona (Lennon) Odzivi po tekmi Celtic : Barcelona (Vilanova) Odzivi po tekmi Celtic : Barcelona (Messi) Odzivi po tekmi Celtic : Barcelona (Watt)

Odzivi po tekmi Braga : Manchester United (Giggs) Odzivi po tekmi Braga : Manchester United (Ferguson)