2. 5. 2023,
21.41

11 mesecev, 3 tedne

Thermometer Blue 0,09

Brighton Tottenham Newcastle United Chelsea Liverpool Manchester United Manchester City Arsenal Premier League angleško prvenstvo

Torek, 2. 5. 2023, 21.41

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 34. KROG

Arsenal poglobil krizo Chelseaja in se vrnil na prvo mesto

Erling Haaland, Manchester City | Zvezdnik Cityja Erling Haaland je dosegel že svoj 34. gol v angleškem prvenstvu, jubilejnega 50. v vseh tekmovanjih te sezone.. | Foto Reuters

Arsenal se je po torkovi zmagi nad Chelseajem (3:1), ki se nahaja v hudi rezultatski krizi, zavihtel na prvo mesto. Pred manchester Cityjem ima dve točki prednosti, a so topničarji tudi odigrali dve tekmi več od branilcev naslova. Navijači Manchester Uniteda so pred tekmo z Aston Villo pripravili protest proti lastnikom kluba, ameriški družini Glazer. Liverpool je na nori tekmi na Anfieldu s 4:3 premagal Tottenham.

Arsenal Bukayo Saka
Sportal Izgubljajo bitko, a: "Ogenj v njih še vedno gori"

Manchester City, ki se mu tako obeta še tretji zaporedni naslov angleškega prvaka, je z zmago nad Fulhamom (2:1) na lestvici že prehitel Arsenal, a so topničarji v torek znova skočili pred izbrance Josepa Guardiole. Arsenal je zadnjo tekmo 34. kroga praktično rešil že v prvem polčasu. Po dveh golih Martina Odegaarda in enemu Gabriela Jesusa so že po 34 minutah igre proti ekipi, ki ne najde prave forme, vodili s 3:0. V drugem polčasu je Noni Madueke z golom v 65. minuti še dal nekaj upanja gostov, toda izid se ni več spremenil. Topničarji lahko prvo mesto mesto spet izgubijo že v sredo, če City v zaostali tekmi 28. kroga doma premaga West Ham.

Proti Chelseaju se je dvakrat v polno vpisal Norvežan Martin Odegaard. | Foto: Reuters Proti Chelseaju se je dvakrat v polno vpisal Norvežan Martin Odegaard. Foto: Reuters

Na znamenitem Anfieldu je v nedeljo gostoval Tottenham. Domači so že po 15 minutah vodili s 3:0, nato so Londončani pripravili preobrat. Izenačujoči gol je v 93. minuti dosegel Brazilec Richarlison, tri točke za domače pa je minuto kasneje rešil Diogo Jota.

Liverpool je s 4:3 premagal Tottenham.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Liverpool je s 4:3 premagal Tottenham. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V boju za tretje in četrto mesto trenutno najbolje kaže Newcastlu, ki je tokrat doma s 3:1 premagal zadnji Southampton, ter Manchester Unitedu, ki je bil z 1:0 boljši od Aston Ville. Navijači rdečih vragov so pred tekmo protestirali proti lastnikom kluba, ameriški družini Glazer. Želijo si, da bi se ta umaknili iz kluba.

Navijači Manchester Uniteda ima dovolj Glazerjev. | Foto: Reuters Navijači Manchester Uniteda ima dovolj Glazerjev. Foto: Reuters