20. 3. 2022,
19.30

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,02

Liverpool Arsenal Leicester City Tottenham Chelsea Manchester United Manchester City angleško prvenstvo Premier League

Nedelja, 20. 3. 2022, 19.30

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 30. KROG

Po Arsenalu do super pomembne zmage še Tottenham

Aston Villa - Arsenal | Arsenal je z zmago pri Aston Villi naredil pomemben korak k uvrstitvi v ligo prvakov. | Foto Guliverimage

Arsenal je z zmago pri Aston Villi naredil pomemben korak k uvrstitvi v ligo prvakov.

Nogometaši Tottenhama so v boju za četrto mesto angleške lige in s tem uvrstitev v ligo prvakov dosegli pomembno zmago. Na londonskem derbiju so s 3:1 premagali neposrednega tekmeca West Ham, ga s četrto zmago na zadnjih petih tekmah prehiteli na lestvici in se zavihteli na peto mesto.

Everton prekinitev
Sportal Saj ni res, pa je: navijač se je sredi tekme privezal na vratnico gola #video

Ob tekmi več za četrtouvrščenim Arsenalom zdaj zaostajajo tri točke.

Zmaga varovancev Antonia Conteja je povsem zaslužena, skozi tekmo so bili nevarnejši. Stalno nevarnost za gol tekmecev sta predstavljala Harry Kane in Heung-Min Son. Angleški reprezentančni napadalec je bil sicer neučinkovit, je pa poskrbel za dve asistenci pri golih Južnokorejca, imel pa je tudi največ zaslug, da je Kurt Zouma v prvem polčasu dosegel avtogol, s katerim je Tottenham povedel z 1:0. Son je v prvem delu zadel tudi vratnico.

Pomembna zmaga za Tottenham. | Foto: Reuters Pomembna zmaga za Tottenham. Foto: Reuters Gosti so še v prvem delu sicer prek Said Benrahme še znižali zaostanek, Michail Antonio bi lahko tudi izenačil, toda obramba je tekmecem dopustila preveč priložnosti za ugodnejši rezultat.

Arsenal je v tekmi 30. kroga angleškega prvenstva, ki je zaradi tekem nekaterih klubov v FA pokalu raztegnjen do sredine aprila, prišel do pomembne zmage pri Aston Villi in se še utrdil na četrtem mestu, ki kot zadnje zagotavlja mesto v ligi prvakov.

Edini gol na tekmi Astona Villa - Arsenal je v 30. minuti dosegel 20-letni Bukayo Saka, ki je z roba kazenskega prostora sprožil natančen strel skozi kopico igralcev. Topničarji so vnovič stopili na pot uspehov, potem so jim niz petih zmag nazadnje prekinili nogometaši Liverpoola. Arsenal ima zdaj tekmo in štiri točke več od Manchester Uniteda na četrtem mestu, Aston Villa ostaja deveta. Na vrhu točka loči vodilni Manchester City in Liverpool.