17.31

Ajax

Nedelja, 27. 4. 2014, 17.31

Ajax četrtič zapored nizozemski prvak

Nogometaši Ajaxa so četrtič zapored in 33. v zgodovini osvojili nizozemsko prvenstvo. To so si zagotovili krog pred koncem prvenstva po remiju s Heraclesom (1:1).

Ajax, nekdanji velikan evropskega nogometa, zdaj pa predvsem valilnica talentov, ostaja vladar nizozemskega nogometa. Frank de Boer je Ajax vodil do četrtega zaporednega naslova, kar je zgodovinski dosežek kluba.

Ob tem je izenačil dosežek Louisa van Gaala, ki je bil z Ajaxom prvak že štirikrat. Na 33 tekmah je klub zbral 70 točk.

Po letu 2002 bi lahko osvojili tudi dvojno lovoriko, vendar jih je v finalu pokala premagal PEC Zwolle.