Jure Zdovc AEK Atene grško prvenstvo

Četrtek, 24. 12. 2015, 12.18

Za grški uvod Zdovc doživel srhljivko

Rabuza

Jure Zdovc je prvič vodil atenski AEK. Po napeti končnici je po podaljšku ugnal Kolossos in se veselil zmage na premierni tekmi. Prvo ime Atenčanov je bil Američan D. J. Cooper.

Štiri dni po imenovanju za trenerja AEK je Jure Zdovc prvič vodil tekmo in vpisal prvi dve točki na klopi Atenčanov. Pot do njiju je bila vse prej kot lahka, saj je Kolossos vso tekmo dihal za ovratnik AEK.

AEK bi se zmage lahko veselil že po rednem delu, v katerem je imel dve sekundi do konca prednost treh točk, vendar je Loukas Mavrokefalidis v zadnji sekund naredil prekršek nad Giannoulisom Larentzakisom ob met za tri točke in sledil je podaljšek.

Tudi v podaljšku skoraj zapravili prednost

Tudi v dodatnih petih minutah si je AEK že priigral prednost šestih točk. Zadnji napad za zmago so vseeno imeli košarkarji Kolossosa, ki pa ga niso izkoristili, tako da se je Zdovc veselil zmage s 86:85.

Prvo ime AEK je bil Američan D. J. Cooper z 20 točkami in kar 11 podajami, še štirje košarkarji pa so dosegli več kot deset točk.

Nekdanji član Krke v dresu AEK Malcolm Armstead je igral deset minut in dosegel štiri točke.

Atenčani po 11 tekmah z devetimi zmagami in dvema porazoma zasedajo tretje mesto v grškem prvenstvu.