9.30

8 let, 3 mesece

Zoran Dragić

Četrtek, 18. 10. 2012, 9.30

Košarkarji španske ekipe Unicaja Malaga so na gostovanju na Poljskem spravili na kolena Asecco Prokom in dočakali prvo evropsko zmago v tej zmagi. Zoran Dragić je dosegel deset točk. Oglejte si video!

Španski klub je bolje vstopil v srečanje in po trojki Carlosa Jimeneza v 13. minuti povedel že za 13 točk (24:37), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Prokom je do izteka prvega dela zaostanek prepolovil, tako da je Unicaja v nadaljevanje vstopila s šestimi točkami prednosti. Gostitelji se niso predali in v 38. minuti izenačili rezultat na 68:68, nato pa je Adam Hrycaniuk dvignil občinstvo na noge in priigral Prokomu vodstvo z 72:70. A le za kratko. To je bilo prvo, kasneje pa se je izkazalo, da tudi edino vodstvo Poljakov. Unicaja je v zaključku srečanja pokazala več zbranosti in si priigrala prvo zmago v tej evropski sezoni. Slovenski reprezentant Zoran Dragić je v 16 minutah prispeval deset točk. Z igre je zadel vse tri mete za dve točki, štirikrat pa je bil uspešen tudi s črte prostih metov.