Nedelja, 1. 4. 2018, 9.58

6 let

V finalu ameriške študentske lige Michigan in Villanova

Michigan NCAA | Foto Reuters

V finalu ameriške univerzitetne košarkarske lige NCAA se bosta pomerili ekipi Michigana in Villanove. Michigan je v polfinalu zaključnega turnirja v San Antoniu z 69:57 premagal Loyolo Chicago, Villanova pa je s 95:79 nadigrala Kansas.

Michigan je bil doslej prvak le 1989, tokrat pa je v ligi dosegel 14. zaporedno zmago, s tem pa prekinil enak niz tekmecev. Zmago si je zagotovil v zadnjem delu, 14 minut in deset sekund pred koncem je še zaostajal za deset točk.

Junak zmage je bil Nemec Moritz Wagner, dosegel je 24 točk in 15 skokov, s tem pa postal prvi košarkar po Hakeemu Olajuwonu in letu 1983, ki je v polfinalu zaključnega turnirja dosegel več kot 20 točk in 15 skokov.

Isto število točk kot Nemec v prvem je v drugem polfinalu dosegel Eric Paschall, zadel je kar deset od enajstih metov. Njegova Villanova, prva nosilka turnirja, ki je bila prvak leta 1985 in 2016, je tekmeca ugnala predvsem zaradi natančnih metov za tri točke.

Zadela jih je 18, s 13 v prvem polčasu , v katerem si je tudi nabrala lepo prednost, je izenačila rekord NCAA. Zanimivo je, da v prvem polčasu ni imela niti enega prostega meta.