15. 1. 2008,
8.36

Torek, 15. 1. 2008, 8.36

Udrih med zmagovalci

Beno Udrih je s Sacramentom v ligi NBA na domačem parketu tesno s 122:120 slavil proti Dallasu.

Naš košarkar je v 36 minutah igre zbral 12 točk, 5 skokov, 5 podaj in 3 ukradene žoge. Odločilni koš za zmago Sacramenta je 2,6 sekunde pred koncem prispeval John Salmons. Boštjan Nachbar je doživel boleč poraz, saj je New Jersey doma izgubil proti Portlandu s 73:99. Sicer je v svojo statistiko vpisal 18 minut igre, 8 točk, 3 skoke in 2 podaji. Zmago je gostom priigral LaMarcus Aldridge, ki je zbral 20 točk, 16 pa jih je dodal Brandon Roy in skupaj sta popeljala Portland do 18. zmage v zadnjih 20 tekmah. Prvi strelec domače ekipe, ki je ves čas lovila priključek, je bil Malik Allen s 17 točkami.

Vujačič zaradi poškodbe ni igral

Do zmage v gosteh pri Seattlu so prišli Los Angeles Lakers, ki so po podaljšku s 123:121 le strli odpor domačih košarkarjev. Medtem ko Saša Vujačić zaradi poškodbe za Los Angeles ni igral, pa je bil junak večera Kobe Bryant, ki je šest od svojih skupaj 48 točk dosegel v podaljšku, vključno z zmagovitim košem 4,3 sekunde pred koncem. To je bila še sedma zaporedna zmaga Jezernikov, s katero so se na čelu pacifiške skupine izenačili s Phoenixom. "Danes je bil eden tistih večerov, kjer sem moral nekako prebrati razpoloženje ekipe in ukrepati. Sami smo bili nekoliko poklapani, ko smo izvedeli, da bo moral Drew (center Andrew Bynum bo moral zaradi poškodbe levega kolena na nedeljski tekmi proti Milwaukeeju počivati vsaj osem tednov - op. p.) na prisilni počitek, zato smo si še toliko bolj želeli zmagati," je dejal Bryant.

Gerald Wallace kar 40 točk

Na preostalih tekmah so košarkarji Charlotte Bobcats s 119:116 premagali Denver Nuggets, Gerald Wallace pa je k zmagi prispeval kar 40 točk. Prvi strelec gostov je bil Carmelo Anthony s 35 točkami, Allen Iverson jih je zbral 23, Marcus Camby pa je tekmo končal pri 20 točkah in 23 skokih. Vodilna ekipa lige NBA Boston Celtics je presenetljivo doma klonila (83:88) proti Washington Wizards in prvič v sezoni vknjižila dva poraza zapored.

Branilci naslova San Antonio Spurs so z 89:82 premagali Philadelphia 76'ers, Argentinec Manu Ginobili je k zmagi prispeval 20 točk, vključno s štirimi trojkami v zadnji četrtini. S temi je gostom, pri katerih je bil še najbolj razpoložen Willie Green z 21 točkami, podelil še sedmi zaporedni poraz, s katerim so prišli do najdaljšega črnega niza sezone. Prvi mož domačega moštva je bil Tim Duncan z 18 točkami in 16 skoki. Utah Jazz so na krilih Derona Williamsa, ki je zbral 33 točk in deset skokov, z 98:87 premagali Milwaukee Bucks.

Sacramento : Dallas 122:120 Martin 39, Salmons 22, Udrih 12; Harris, Terry 25

Seattle : Los Angeles Lakers 121:123* Collison 24, Durant 19; Bryant 48, Turiaf 19