Thermometer Blue 0,05

košarka 3 x 3

Nedelja, 16. 9. 2018, 11.18

Slovenija gladko do četrtfinala na EP 3x3

Slovenska reprezentanca v košarki 3x3 je uspešno odprla nastope na evropskem prvenstvu v Bukarešti. Slovenci, drugi nosilci turnirja, so v sobotnem skupinskem delu z 21:16 premagali Švico in z 22:12 Francijo ter si tako zagotovili nastop v današnjem četrtfinalu proti Poljski.

Z dvema zmagama si je Slovenija, ki jo zastopajo Adin Kavgić, Gašper Ovnik, Anže Srebovt in Simon Finžgar, zagotovila prvo mesto v skupini B in boljše izhodišče za današnje izločilne boje.

Najuspešnejša reprezentanca v zgodovini prvenstev 3x3 na stari celini - Slovenija je leta 2016 osvojila naslov prvaka, leta 2014 in 2017 pa je bila druga - je sicer slabo začela otvoritveno tekmo na prvenstvu. Proti Švici je po dveh minutah zaostajala že z 2:7, a je nato strnila vrste v obrambi in pokazala več strpnosti v napadu ter tako obrnila potek srečanja v svoj prid.

Sportal Nov uspeh slovenskih košarkarjev 3X3

Na drugi tekmi je nato pokazala veliko boljši obraz in z visoko razliko premagala Francoze. Že po štirih minutah so Slovenci vodili za sedem točk, tekmo pa so nato mirno pripeljali do konca.

Obračun s peto nosilko Poljsko, ki je v skupini D zabeležila zmago proti Belgiji (21:15) in poraz proti Rusiji (15:21), je na sporedu danes ob 14.40 uri.