12.34

Sasu Salin

Nedelja, 24. 8. 2014, 12.34

Salin namučil evropske prvake

Košarkarske reprezentance počasi končujejo pripravljalne tekme pred začetkom svetovnega prvenstva. Francozi so z odlično zadnjo četrtino strli žilave Fince s Sasujem Salinom na čelu.

Francozi so pred domačimi gledalci v prvem polčasu nadzorovali potek srečanja, mrk v tretji četrtini pa je pred zadnjimi desetimi minutami v ospredje postavil reprezentanco Finske. Evropski prvaki so četrto četrtino dobili za devet točk in slavili s 74:69. Izkazal se je Nicholas Batum z 28 točkami, raznovrstno igro pa je pokazal tudi član prvakov lige NBA Boris Diaw, ki je 110 točkam dodal še 11 podaj in šest skokov.

Pri gostih je blestel Petri Koponen z 20 točkami, član Olimpije Sasu Salin je v 23 minutah prispeval 12 točk in tri skoke.