4. 7. 2008,
21.04

Petek, 4. 7. 2008, 21.04

Poškodba Nesterovića in zmaga Grkov

Košarkarji Grčije so v uvodni tekmi pripravljalnega turnirja v nemškem Bambergu premagali Slovenijo z 79:71 (20:21, 18:21, 23:18, 18:11).

V polfinalni tekmi mednarodnega turnirja, ki v nemškem Bambergu poteka v sklopu priprav na bližajoče se olimpijske kvalifikacije, je slovenska moška reprezentanca z 71:79 izgubila proti grškim košarkarjem. Pri Slovencih si je v drugem polčasu gleženj lažje zvil Rašo Nesterović, zato ga ob prevelikem tveganju resne poškodbe selektor Aleš Pipan odtlej ni več poslal v igro.

Prvi polčas pripadel Sloveniji

Košarkarji Grčije in Slovenije so pokazali dopadljivo hitro košarko in potrdili dobro pripravljenost pred olimpijskim kvalifikacijskim turnirjem v Atenah. Bolje so začeli varovanci Panajotisa Janakisa, ki so v prvem delu vodili že z 18:12, končnica pa je pripadla ekipi Aleša Pipana, ki je z delnim izidom 9:2 do prvega odmora tesno povedla. Do menjave strani je Slovenija, kjer sta izstopala predvsem Rašo Nesterović in Goran Dragič, vodila že s štirimi točkami prednosti.

Tekma je ostala zanimiva tudi v drugem polčasu. Grki so v 23. minuti prvič spet povedli (48:47), toda bistvene prednosti si niso priigrali. Slovenija je spet izenačila v 28. minuti (58:58), po treh četrtinah pa je grška prednost znašala točko (61:60). Odločilno prednost so si košarkarji s Peloponeza priigrali v začetku zadnje četrtine, ko so z delnim izidom 8:0 ušli na devet točk.