polfinale Helios Suns Hopsi Polzela Petrol Olimpija Sixt Primorska Pokal spar

Sobota, 16. 2. 2019, 20.16

Pokal Spar, polfinale

V velikem finalu Hopsi Polzela in Sixt Primorska

2

Sixt Primorska Petrol Olimpija pokal Spar | Primorci branijo pokalni naslov. Prednost domačega igrišča bodo imeli tudi v finalu. | Foto Vid Ponikvar

Primorci branijo pokalni naslov. Prednost domačega igrišča bodo imeli tudi v finalu.

Arena Bonifika v Kopru ta vikend gosti zaključni turnir četverice pokala Spar. V prvem polfinalnem obračunu je Sixt Primorska premagala Petrol Olimpijo s 87:76 in navdušila domače občinstvo. Primorci se bodo v velikem finalu, ki bo v nedeljo ob 16. uri, pomerili s Hopsi, ki so bili v drugem polfinalnem dvoboju boljši od Helios Suns s 83:78.

V drugem polfinalu so Hopsi Polzela premagali Helios Suns in si tako zagotovili nastop v velikem finalu. Hopsi so že osvojili slovenski pokalni naslov. Najboljši so bili leta 1996.

Hopsi Helios Suns
Sportal Hopsi nerešljiva uganka za Helios, pred njimi zdaj misija nemogoče

V polfinalu sta pri zmagovalcih na seznamu strelcev izstopala Simo Atanacković (26) in Donovon Matthew Jack (20). Pri Heliosu je dal največ točk Đoko Šalić (18).

Fotogalerija s tekme, fotograf Vid Ponikvar:

1 / 31

Primorci izločili Olimpijo

Košarkarji Sixt Primorske so v uvodnem polfinalu ugnali Petrol Olimpijo. Izkoristili so prednost domačega igrišča in zmagali s 87:76. Pri gostiteljih je največ točk dosegel Marko Jagodić Kuridža (19 točk in 6 skokov), 16 sta jih dodala Žan Mark Šiško in Marjan Čakarun. Pri gostih iz Ljubljane je bil prvi strelec Jan Špan (16).