10. 12. 2007,
16.08

Ponedeljek, 10. 12. 2007, 16.08

Od Prokoma boljši, od FMP-ja ne

Košarkarji Uniona Olimpije so v 13. krogu lige NLB izgubili z FMP z 72:80 (8:24, 31:37, 49:63).

Slabih uvodnih deset minut

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v domači dvorani in tako prekinili niz dveh zmag v ligi NLB in evroligi. Ljubljančani niso vodili niti enkrat, sodniški kriterij hrvaške trojke pa je bil močno na strani gostov iz predmestja Beograda, ki so z zmago zaključili niz petih porazov.

Trener Memi Bečirović je tekmo pričel z zelo nenavadno peterko - Močnik, Dragić, Dončić, Zupan, Rizvić, ki pa se je hitro izkazala za slabo izbiro - gostje so namreč prvo četrtino dobili s kar 16 točami naskoka (8:24). Razliko je nato v dveh minutah prepolovil Močnik (16:24), v nadaljevanju prvega polčasa pa Unionu Olimpiji bližje kot na 24:27 ni uspelo priti.

Tehnična napaka Bečiroviču

V drugem delu je bila ključna 29. minuta, ko je sodnik Hordov trenerju Bečiroviću dosodil tehnično napako zaradi ugovarjanja. FMP je darilo pretvoril v vodstvo s 60:47 in tudi v zadnji četrtini mirno zadržal nalet Ljubljančanov. Kanček upanja za domače je posijal le v 36. minuti, ko je bila razlika sedem točk (62:69), toda ob katastrofalnem metu za tri točke 2:23 (Hukić 0:11) Union Olimpija ni bila zrela za preobrat.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu v soboto, 15. decembra, gostila ekipo Geoplina Slovana.