Thermometer Blue 1,05

finale Helios Suns Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Liga Nova KBM

Četrtek, 8. 6. 2023, 22.22

LIGA NOVA KBM, FINALE, TRETJA TEKMA

Cedevita Olimpija na krilih Ferrella po drami do zaključne žoge za naslov prvaka

pokal finale Helios Suns Cedevita Olimpija Yogi Ferrell | Košarkarji Cedevite Olimpije so v Domžalah zmagali z 82:78 in si priigrali zaključno žogo za naslov prvaka, ki jo lahko izkoristijo v soboto. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Domžalah zmagali z 82:78 in si priigrali zaključno žogo za naslov prvaka, ki jo lahko izkoristijo v soboto.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na tretji finalni tekmi košarkarske lige Nova KBM z 82:78 premagali Helios Suns, v seriji na tri zmage povedli z 2:1 in si priigral zaključno žogo za naslov prvaka, ki jo lahko izkoristijo v soboto. Najboljši strelec tekme je bil Yogi Ferrell s 35 točkami, kar deset jih je dosegel v zadnji minuti in pol.

Liga Nova KBM, finale, tretja tekma

Četrtek, 8. junij:

Ekipi še nista izkoristili prednosti domače dvorane; uvodno tekmo v Domžalah je dobila Cedevita Olimpija z 88:84, v Stožicah je Helios Suns slavil z 82:81, na tretji tekmi v Domžalah pa so znova zmagali branilci naslova.

Do druge zmage so prišli šele v zaključku tekme, ključno vlogo pa je odigral Yogi Ferrell, ki je dosegel 35 točk, od tega 22 v drugem polčasu, kar deset pa v zadnji minuti in pol. S košem in dodatnim prostim metom je goste povedel v vodstvo z 72:70, njegova trojka 18 sekund pred koncem in natančno izvajanje prostih metov pa so ljubljansko zasedbo pripeljale do težko prigarane zmage.

Ferrell je tekmo zaključil s statističnim indeksom 29. Za dve točki je metal 7:11, trojke 2:5, proste mete 15:17, ob tem pa je imel še 4 podaje in 3 skoke. S 35 točkami je le za točko zaostal za rekordom lige Nova KBM v tej sezoni, ki si ga delita Jan Copot (Zlatorog) in Javon John Greene iz LTH Castings.

Za Helios Suns je Blaž Mahkovic prispeval 17 točk (trojke 4:7), 13 ob stoodstotnem metu jih je prispeval Niko Bačvič, 12 pa Lovro Buljević (6 skokov).

Ljubljančani so nesporni favoriti za zmago, še posebej po tem, ko so v torek izgubili odločilno tretjo tekmo v polfinalu lige Aba proti Partizanu in se bodo lahko zdaj posvetili osvojitvi tretjega zaporednega naslova državnega prvaka, skupno jubilejnega dvajsetega in hkrati tretjega domačega v tej sezoni po zmagah v superpokalu in pokalu Spar.

Domžalčani šestič igrajo v finalu državnega prvenstva, prvaki pa so bili v sezonah 2006/07 in 2015/16.

Četrta tekma bo v soboto, 10. junija, v Ljubljani, morebitna peta pa 12. junija v Domžalah.

Finale lige Nova KBM:

Helios Suns - Cedevita Olimpija /1:2/

//Izid v zmagah; igrajo na tri zmage

Cedevita Olimpija Yogi Ferrell
Sportal Prva peterka dala premalo, pred očmi Gorana Dragića Cedevita Olimpija brez finala