Denver Nuggets Miami Heat Dallas Mavericks Vlatko Čančar Vlatko Čančar Goran Dragić Goran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA

Sobota, 8. 5. 2021, 6.39

Liga NBA, 7. maj

Ugoden večer za Dragića in Dončića, ki je spet zaposlil statistike #video

Luka Dončić | Luka Dončić je ponoči k zmagi Dallasa proti Clevelandu dosegel 24 točk, osem skokov in asistenco. | Foto Guliverimage

V košarkarski ligi NBA so bili ponoči na delu vsi trije klubi slovenskih legionarjev. Dallas Mavericks Luke Dončića so doma s 110:90 premagali Cleveland Cavaliers in zadržali peto mesto na lestvici zahodne konference, Miami Heat Gorana Dragića pa so s 121:112 strli odpor Minnesote Timberwolves in napredovali na šesto mesto vzhodne konference. Denver Nuggets Vlatka Čančarja (ta ni igral) so na gostovanju v Salt lake Cityju izgubili proti najboljši ekipi lige Utah Jazz (120:127).

Luka Dončić je na parketu preživel 23 minut, v tem času dosegel 24 točk, osem skokov in asistenco, njegov starejši rojak Goran Dragić pa je statistiko Miamija okrepil s 23 točkami, med njimi so bili tudi tri uspešno izvedene trojke, štirje skoki in tri asistence.

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Tyler Herro, ki je zadel 27 točk, Jimmy Butler pa jih je v statistiko dodal 25. Miami ima zmago več in poraz manj od sedmega Bostona, ta je v Chicago klonil proti Chicagu z 99:121.

Košarkarji Miamija so s 121:112 strli odpor Minnesote Timberwolves in napredovali na šesto mesto vzhodne konference. Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 23 točk, štiri skoke in tri asistence. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Košarkarji Miamija so s 121:112 strli odpor Minnesote Timberwolves in napredovali na šesto mesto vzhodne konference. Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 23 točk, štiri skoke in tri asistence. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Trener Dallasa je postal 15. trener po številu zmag v zgodovini lige NBA

Trener Dallasa Rick Carlisle je bil po tekmi zadovoljen, tako s potekom kot osebnim dosežkom. Po petem slavju v nizu je postal 15. trener v zgodovini lige po številu zmag. Zdaj jih ima 833, eno več od Cottona Fitzsimmonsa.

"Pokazali smo, da smo ena izmed najboljših ekip lige. To je velika stvar, današnja zmaga je bila zelo pomembna, tekmo smo končali brez večjih prask in sedaj čakamo na naslednji obračun," je izjavil pred novo tekmo s Clevelandom, ki bo v noči na ponedeljek po slovenskem času.

Dallas (39 zmag, 28 porazov) je trenutno na petem mstu zahodne konference in ima še vedno zmago več in poraz manj od Portlanda (38-29) v boju za peto mesto v zahodni konferenci.

Portland Trail Blazers so namreč ugnali branilce naslova Los Angeles Lakers s 106:101 in ekipa iz mesta angelov se je v troboju z Dallasom in Portlandom znašla v najslabšem položaju, na sedmem mestu, iz katerega se v nadaljevanje ligaških obračunom pride le še po dodatnih tekmah. Ekipe čaka le še po pet tekem rednega dela.

Dončić s pet tisoč točkami ponovno v družbi najboljših

22-letni Dončić je ponoči spet navdušil ljubitelje statistike v najmočnejši košarkarski ligi – postal je namreč četrti najmlajši v ligi NBA, ki je dosegel pet tisoč točk!

Ljubljančan je z 22 leti in 67 dnevi četrti na večni lestvici lige, do meje 5000 točk pa je prišel, ko je dosegel sedmo na tekmi proti Clevelandu. Na lestvici so pred njim samo Carmelo Anthony, LeBron James in Kevin Durant.

Bogdanović presegel rekord Dražena Petrovića

Najboljša ekipa lige Utah Jazz je s 127:120 ugnala Denver Nuggets, kjer Vlatko Čančar spet ni dobil priložnosti za igro. Strelec večer je bil hrvaški reprezentant Bojan Bogdanović, ki je dosegel 48 točk, kar je njegov strelski rekord v ligi NBA, osem skokov in dve asistenci.

S tem je izboljšal celo rekord legendarnega hrvaškega košarkarja Dražena Petrovića, ki je kot igralec ekipe New Jersey Nets proti Houstonu zabil 44 točk. Do zdaj sta rekord držala skupaj. Bogdanović je 44 točk dosegel leta 2016 na tekmi med Brooklynom in Philadephio.

Denver je v zadnjo četrtino šel s točko prednosti (99:98), Bogdanović je nato zadel tri trojke in dva prosta meta za 11 točk in prinesel zmago Utahu. V ekipi Denverja, ki je tik pred Dallasom na četrtem mestu zahodne konference lige NBA, je bil najboljši srbski center Nikola Jokić s 24 koši, devetimi skoki in 13 podajami, Michael Porter ml. je dodal 31 točk.

Liga NBA, 7. maj:

Philadelphia 76ers : New Orleans Pelicans 109:107
J. Embiid 37, 13 sk., T. Harris 17, S. Curry 16; J. Hayes 19, 8 sk., E. Bledsose 18, L. Ball 18

Chicago Bulls : Boston Celtics 121:99
C. White 25, 7 sk., Z. LaVine 25; K. Walker 33, E. Fournier 17

Charlotte Hornets : Orlando Magic 122:112
T. Rozier 28, L. Ball 27, P. J. Washington 23

Miami Heat : Minnesota Timberwolves 121:112
J. Butler 25, 8 sk., T. Herro 27, Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 23 točk (met iz igre 10/18, met za tri 3/6, štiri skoke in tri asistence

Milwaukee Bucks : Houston Rockets 141:133
K. Middleton 23, B. Lopez 24, D. DiVincenzo 18; K. Martin Jr. 26, K. Olynyk 23, 12 sk. in 7 as.

Dallas Mavericks : Cleveland Cavaliers 110:90
Luka Dončić je v 23 minutah dosegel 24 točk (met iz igre 8/17, met za tri 1/5, 8 skokov in asistenco, T. Hardaway Jr. 20, J. Richardson 18; C. Sexton 27, C. Osman 22

Utah Jazz : Denver Nuggets 127:120
B. Bogdanović 48, 8 sk., J. Clarkson 21; M. Porter Jr. 31, N. Jokić 24, 13 as., Vladko Čančar ni igral

Phoenix Suns : New York Knicks 128:105
D. Ayton 26, 15 sk., M. Bridges 16, D. Booker 16, J. Crowder 18; J. Randle 24, 11 sk., R. Barrett 23, 8 sk.

Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 106:101