Liga NBA, 6. marec

Golden State Warriors so prekrižali načrte Milwaukeeju

Stephen Curry | Stephen Curry je dosegel 29 točk. | Foto Guliverimage

Stephen Curry je dosegel 29 točk.

V noči na četrtek so košarkarji Milwaukee Bucks lovili že sedmo zaporedno zmago, a so ostali praznih rok. Gostovanje pri Golden State Warriors so visoko izgubili.

Luka Dončić
Sportal Ekskluzivno: Dallasova okrepitev prihaja v Slovenijo

Golden State Warriors so v sredo zvečer premagali Milwaukee z rezultatom 125:90. Pri domačih košarkarjih je Stephen Curry dosegel 29 točk, Jonathan Kuminga pa 20.

To je bil za Milwaukee prvi poraz po All Star premoru. Kljub zaostanku 20 točk ob polčasu, sta Giannis Antetokounmpo in Damian Lillard v tretji četrtini pripeljala Buckse nazaj v igro, vendar je Curry, ki je v svojo statistiko vpisal še osem skokov in pet asistenc, ponovno pokazal svoj kakovost.

Novinec Trayce Jackson Davis je dosegel 15 točk in prispeval štiri od 13 blokad domače ekipe.

Stephen Curry, Giannis Antetokounmpo | Foto: Guliverimage Foto: Guliverimage

Antetokounmpo, ki je zaradi težav s tetivo zamudil ponedeljkovo zmago nad Clippers, je prispeval 23 točk in 7 skokov. Lillard je dosegel 20 točk in 6 asistenc. Draymond Green je prispeval 12 točk, Klay Thompson pa 10.

Dallas Mavericks z Luko Dončićem bodo znova na delu v noči na petek, ko bodo ob 1.30 po slovenskem času v American Airlines centru gostovali Miami Heat. Mavs so izgubili zadnja tri srečanja, tako da bodo iskali priložnost za vrnitev na zmagovite tirnice.

V Houstonu so si košarkarji Los Angeles Clippers opomogli po zaostanku 20 točk v drugi četrtini in premagali Rocketse s 122:116.

Kawhi Leonard je bil najboljši pri Clippersih z 28 točkami, Paul George in James Harden pa sta jih dosegla po 21. Zasedba iz Los Angelesa je pri 40-21 v zmagah in porazih na četrtem mestu zahoda.

Los Angeles Lakers izgubili s Sacramento Kings

Medtem ko so Clippersi slavili zmago, so njihovi mestni tekmeci Los Angeles Lakers izgubili s 120:130 s Sacramento Kings. De'Aaron Fox je razbil obrambo Jezernikov s 44 točkami, Malik Monk pa je dodal 26 točk s klopi.

Lakersi so v prvi četrtini vodili z 19, a se je Sacramento vrnil s 44:20.

Philadelphia 76ers se je medtem znašla v težavah ob odsotnosti poškodovanih Joela Embiida in Tyresa Maxeya. Sixersi so doma izgubili s 109:115 z Memphis Grizzlies, ki so prav tako brez ključnih igralcev, vključno z odstotnima Jajem Morantom in Desmondom Banom.