LIGA NBA, 30. DECEMBER

Miami se je opekel v Washingtonu, Dragić: Nismo bili z glavo pri stvari

Goran Dragić | Goran Dragić je s soigralci izgubil v Washingtonu. | Foto Reuters

Goran Dragić je s soigralci izgubil v Washingtonu.

Košarkarji Miami Heat so na zadnji tekmi leta s 105:123 izgubili pri moštvu z dna lestvice Washington Wizards. Slovenski organizator igre Goran Dragić je na parketu preživel slabih 23 minut, dosegel deset točk, vknjižil še dve asistenci, dva koka in ukradeno žogo, po porazu pa priznal, da miselno niso bili pravi.

Miami je sicer dobro odprl srečanje, po uvodni četrtini vodil za deset točk (39:29), a nato v drugi četrtini, ki jo je izgubil s 24:42, zakockal prednost. Gostitelji po vodstvu z 62:60 prednosti niso več izpustili iz rok in na koncu slavili šele deseto zmago sezone.

"Popolnoma smo odpovedali tako v napadu kot obrambi. Napada ni bilo, še manj pa obrambe. Miselno nismo bili pravi," je po koncu zmagovitega niza – Washington jim je preprečil šesto zaporedno zmago – dejal Dragić. Ta je v slabih 23 minutah igre dosegel deset točk (met iz igre 3/12), v statistiko pa vpisal še dva skoka in dve asistenci ter ukradeno žogo.

Ob porazu je bil s 27 točkami najboljši strelec Vročice Jimmy Butler, Bam Adebayo je dosegel dvojni dvojček (14 točk, 14 skokov), pri zmagovalcih se je Jordan McRae ustavil pri 29, Garrison Mathews pri 28 in Ian Mahinmi pri 25 točkah.

Miami ostaja na tretjem mestu vzhodne konference, medtem ko je Washington 12.

Vrhunci tekme Washington Wizards : Miami Heat:

Konec dolgega negativnega niza Atlante

Košarkarji vodilnega moštva  Milwaukee Bucks so v statistiko vpisali 30. zmago sezone. Pri Chicagu so slavili s 123:102, Khris Middleton je k zmagi prispeval 25 točk, Giannis Antetokounmpo pa je 23 točkam dodal deset skokov.

Po skoraj treh tednih se je končal negativni niz Atlante, ki je po desetih zaporednih porazih vendarle zmagala. Slavili so pri Orlandu. Najbolj vroče je bilo med Minnesoto in Brooklynom, kjer je zmagovalec postal znan šele po podaljšku. S 122:115 se je veselila prva.

Atlanta Hawks so po desetih porazih le zmagali. | Foto: Reuters Atlanta Hawks so po desetih porazih le zmagali. Foto: Reuters

Uspešni so bili tudi člani Utah Jazz, pred domačimi gledalci so na kolena spravili Detroit Pistons. Phoenix Suns so Portlandu v gosteh zadali četrti zaporedni poraz.

Luka Dončić bo spet na delu v sredo ob 2. uri po slovenskem času, ko bodo s soigralci Dallas Mavericks gostovali pri Oklahomi.