Sreda, 29. 11. 2017, 6.55

Liga NBA, 28. november

Poraz za Miami, skromen izkupiček Dragića in izključitev "kralja" Jamesa #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

Že pred nocojšnjim obračunom med ekipama Miami Heat in Cleveland Cavaliers je bilo jasno, da bo eno od moštev prekinilo zmagovalni niz. Žal se je to po treh zaporednih zmagah zgodilo ekipi Vročice, za katero je Goran Dragić, najboljši igralec vzhodne konference preteklega tedna, prispeval skromnih sedem točk. Aktualni podprvaki lige NBA so bili na domačem terenu premočni z rezultatom 108:97. To je osma zaporedna zmaga Konjenikov.

Edini slovenski legionar v ligi NBA Goran Dragić tako kot celotna ekipa - Vročica ni vodila niti za trenutek - sinoči v gosteh pri Clevelandu ni bil razpoložen. V 23 minutah na parketu je dosegel skromnih sedem točk, dve iz igre in pet s prostih metov od skupno osmih poskusov. Precej bolj razigrana sta bila Dion Waiters, ki je dosegel 21 točk in prispeval sedem asistenc, ter rezervist Bam Adebayo, ki je vpisal 19 točk in šest skokov.

Oglejte si vrhunce tekme med Miamijem in Clevelandom:

Odlično je bil ponoči razpoložen Kevin Love, ki je v 25 minutah za Konjenike dosegel kar 38 točk (od tega štiri trojke) ter prispeval devet skokov, dve asistenci in dve ukradeni žogi.

Košarkarji Miamija, ki imajo po 20 tekmah deset zmag in deset porazov, se bodo v noči na četrtek v New Yorku pomerili s Kratkohlačniki.

Prva izključitev za "kralja" Jamesa

Eden najbolj kontroverznih trenutkov tekme v Clevelandu se je zgodil slabi dve minuti pred koncem tretje četrtine, ko je delivec pravice zaradi ugovarjanja izločil zvezdnika Konjenikov LeBrona Jamesa. To se mu je v 15-letni karieri, v kateri je odigral 1.082 tekem, zgodilo prvič. Med predčasnih odhodom v slačilnico se je lahko tolažil s tem, da je z 21 točkami in 12 skoki znova vknjižil dvojni dvojček.

Izključitev LeBrona Jamesa:

Spomin na stare čase

Obračun v Clevelandu je bil tudi nekoliko nostalgično obarvan, predvsem zaradi dejstva, ker sta James in Wade še pred leti zastopala barve floridske ekipe in z njim dvakrat slavila v ligi NBA v letih 2012 in 2013, Wade pa je bil član zmagovite zasedbe tudi iz leta 2006, ko je Miami vodil legendarni Pat Riley.

"Vselej mi je nenavadno, ko vidim svoje nekdanje varovance v drugih ekipah. Za delček sekunde na dan privrejo spomini in se vrnem v preteklost, a to je tudi vse. Oba igralca zelo spoštujem, vselej sta stremela k zmagam, njuna celotna kariera je tako naravnana," je v zvezi s tem med drugim dejal strateg Miamija Erik Spoelstra.

Cleveland Cavaliers : Miami Heat 108:97
Love 38, 9 sk., James 21, 12 sk., 6 as.; Goran Dragić v 23 minutah 7 točk, 2 skoka, 4 asistence, ukradena žoga, Waiters 21, 7 as., Adebayo 19, 6 sk.

Chicago Bulls : Phoenix Suns 99:104
Holiday 25, Dunn 24, Markkanen 12, 6 sk; Warren 25, Booker 33, 9 sk.

Minnesota Timberwolves : Washington Wizards 89:92
Towns 20, 17 sk., Butler 17, 10 as., Gibson 16, 11 sk.; Porter Jr. 22, 8 sk., Oubre Jr. 16

Utah Jazz : Denver Nuggets 106:77
Favors 24, 9 sk., Mitchell 16; Harris 18, Faries 11, 8 sk.

Sacramento Kings : Milwaukee Bucks 87:112