Portland Trail Blazers​ Toronto Raptors Los Angeles Clippers Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat Liga NBA

Sreda, 21. 11. 2018, 6.07

Liga NBA, 20. november

Miami brez Dragića do tretjega zaporednega poraza, Toronto v zadnji sekundi

Miami, Broooklyn | Košarkarji Miami Heat so gostili Brooklyn. | Foto Gulliver/Getty Images

Košarkarji Miami Heat so gostili Brooklyn.

V ligi NBA so bili v noči na sredo štirje obračuni. Košarkarji Miami Heat so brez poškodovanega Gorana Dragića  izgubili proti Brooklyn Nets (92:104), vodilni na vzhodu Toronto pa je v gosteh proti Orlandu vknjižil novo zmago.

Soigralci Gorana Dragića so v noči na sredo doživeli še tretji zaporedni poraz. Tokrat na domačem praketu, ko so igrali proti Brooklyn Nets, ekipi, ki je trenutno na devetem mestu vzhodne konference ter ima na svojem računu osem zmag in deset porazov. Vročica medtem ostaja pri skromnih šestih zmagah.

Po polčasu še vodili, potem je šlo samo še navzdol

Košarkarji Miamija so bili na trenutke videti kot razglašen orkester. Po polčasu so še vodili za tri točke, potem je šlo vse skupaj samo še navzdol. Sploh v zadnji tretjini, ki so jo gostje dobili za 15 točk (15:30). "Še vedno verjamemo vase," je po tekmi dejal Hassan Whiteside, ki je bil z 21 točkami in 23 skoki najboljši igralec domačih košarkarjev. Josh Richardson je prispeval 16 točk, McGruder pa je tekmo končal pri 15 točkah. Po sedmih tekmah se je na parket vrnil Dwyane Wade, ki se mu je pred kratkim rodila hčerka. Ostal je pri skromnih petih točkah.

Pri Brooklyn Nets je bil najboljši igralec D'Angelo Russell, ki je dosegel 20 točk. Jarrett Allen je dosegel dvojni dvojček, 13 točk in 14 skokov.

Danny Green junak pri Torontu

Novo zmago v gosteh so dosegli tudi Toronto Raptors, vodilna ekipa na vzhodu. Tokrat so z izidom 91:93 premagali Orlando Magic. Junak tekme je bil Danny Green, ki je zadel odločilni koš v zadnji sekundi tekme. Toronto ima zdaj skupno 14 zmag in le štiri poraze.

LA Clippers so izgubili proti Washingtonu in prekinili niz petih zaporednih zmag. Tekma se je končala z izidom 125:118. Portland Trail Blazers, vodilna ekipa na zahodu, je v gosteh premagal New York Knicks (114:118).