19.52

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,29

1

KK Koper Primorska Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Krka Novo mesto liga ABA

Ponedeljek, 9. 12. 2019, 19.52

LIGA ABA, 10. KROG

Koper Primorska rešuje slovensko čast, Olimpija in Krka sklonjenih glav

1

Cedevita Olimpija, Budućnost | Košarkarji Cedevite Olimpije so priznali premoč Budućnosti. | Foto ABA liga

Košarkarji Cedevite Olimpije so priznali premoč Budućnosti.

Košarkarji Kopra Primorske so reševali slovensko čast v 10. krogu lige ABA. Medtem ko je Cedevite Olimpija z 80:93 izgubila proti vodilni Budućnosti in vknjižili tretji poraz v tekmovanju, ter je bila za Krko prav tako previsoka črnogorska ovira, Mornar je v Novem mestu slavil s 76:67, je Koper Primorska v ponedeljek s 83:78 doma premagala predzadnji Zadar. V petek je Partizan odpravil Mego, Igokea pa Cibono.

Ljubljančani v Podgorici niso vodili niti enkrat. Še najbolje so se gostiteljem upirali v prvi četrtini, po kateri so zaostajali s 23:26. Ob polčasu jim je Budućnost ušla na +13 (54:41) in prednost v tretjem delu zvišala tudi na 23 (78:55), pred zadnjimi desetimi minutami pa vodila za 15. Zmaji so se v zadnjem delu približali domačim na devet točk, a preobrat se ni zgodil. Budućnost po deveti zmagi na desetih tekmah ostaja na vrhu, Cedevita Olimpija pa je s sedmimi zmagami tretja.

Najbolj razpoložen v ljubljanski vrsti je bil z 19 točkami Jaka Blažič, 15 jih je dodal Ryan Boatright, pri črnogorskem moštvu pa je bil z 20 točkami najboljši strelec Justin Cobbs.

Tudi za Krko usodno črnogorsko moštvo

Tudi Novomeščani so zaostajali praktično vso tekmo, v prvem polčasu jih je Mornar zaustavil na 25 točkah in se na odmor odpravil s +15. Prednost so gostje v nadaljevanju zvišali na +19, Krka se je v zadnji četrtini približala na sedem točk, a je črnogorska ekipa tekmo precej mirno pripeljala do konca.

Največ točk, 13, je pri gostiteljih dosegel Ivan Ramljak, Jacob Pullen jih je za goste dosegel 20.

Primorci preskočili Zadar

Koper Primorska je poskrbela za edino slovensko zmago v tem krogu jadranske lige, na domačem parketu je bila v ponedeljek s 83:78 boljša od Zadra. K domači zmagi so levji delež prispevali Ivan Marinković (20 točk, 6 skokov), Lance Christopher Harris (19) in Marko Jagodić Kuridža (16, 7 skokov), pri gostih s Hrvaške pa sta bila najbolj razpoložena Dominik Mavra (26 točk) in Bryon Allen (23 točk).

Primorska je zdaj četrta na lestvici. Vodi Budućnost z 19 točkami, nato so Partizan, Olimpija in primorska s po 17 točkami.