19.03

Jasmin Hukić Aleksandar Džikić

Sobota, 13. 12. 2014, 19.03

Krka še kar ne more iz krize

Košarkarji Krke so v 12. krogu lige Aba izgubili s Szolnokom Olajom z 59:63 (10:13, 28:32, 41:46).

Kriza slovenskih državnih in pokalnih prvakov se nadaljuje. Na gostovanju na Madžarskem je Krka vpisala skupno sedmi poraz v ligi Aba oziroma šestega v nizu. Novomeščani v regionalnem tekmovanju niso zmagali že od 1. novembra, kar za njih zagotovo ni dober obet pred naslednjo tekmo prihodnjo soboto, velikim slovenskim derbijem z Unionom Olimpijo v dvorani Leona Štuklja.

Že uvodne minute so nakazale, da bo imela Krka znova težko delo. Na začetku druge četrtine so namreč gostitelji povedli z 21:10, ob tem, da so varovanci trenerja Aleksandra Džikića metali iz igre zgolj 4:19. V nadaljevanju so sicer nekoliko popravili učinkovitost v napadu, toda v vodstvo se niso več prebili. V zadnji četrtini so prišli na 49:45, nato znova hitro zaostali z 47:58, in čeprav je končen rezultat relativno tesen, možnosti za zmago Krka ni imela.

Jasmin Hukić (18 točk) in Chris Booker (17 točk 10 skokov) sta dosegla več kot 60 odstotkov točk Krke, vsi ostali igralci pa so igrali pod kritiko. To še zlasti velja za prvega strelca Novomeščanov Malcolma Armsteada, ki je dosegel 8 točk ob metu iz igre 4:14.