22.32

Helios Domžale Tajfun

Petek, 26. 4. 2013, 22.32

Helios z zmago ohranil upanje

Košarkarji Heliosa so v 9. krogu lige Telemach za prvaka premagali Tajfun s 76:68 (13:7, 40:30, 56:45).

Helios je z drugo zaporedno zmago ohranil upanje za uvrstitev v polfinale lige Telemach, Tajfun pa je s petim porazom v nizu krog pred koncem dokončno zapravil vse možnosti za nadaljevanje sezone.

Za Domžalčane bo odločilna torkova tekma oziroma gostovanje v Laškem, kjer bo zmagovalec tudi polfinalist državnega prvenstva. Prvo tekmo v Domžalah je sicer dobil Zlatorog (77:69), ki pa ima trenutno zmago manj od Heliosa.

Tekmo so veliko bolj motivirano odigrali varovanci trenerja Zmaga Sagadina, ki so vodili vseh štirideset minut. Najvišjo prednost so imeli v prvem polčasu (38:25), v nadaljevanju pa so priigrano razliko suvereno zadržali. Tako kot na prejšnji tekmi v Mariboru je ključno vlogo odigral hrvaški branilec Damir Rančić, ki je dosegel 26 točk ob metu 4:5 za dve točki in 4:8 izza polkroga. Rančić je v zadnjih dveh tekmah dosegel 48 točk.

Ob njem se je med strelce vpisalo še devet igralcev Heliosa, medtem ko je imel strateg Tajfuna Damjan Novaković precej omejen igralski kader, hkrati pa premalo razpoloženih košarkarjev.