Pripravljalni turnir slovenske košarkarske reprezentance na Dunaju

Slovenci brez Gorana Dragića povozili Islandce

1

Slovenija Avstrija | Foto KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca je v petek na pripravljalnem turnirju v Avstriji premagala gostitelje z 80:67, dan pozneje Poljsko z 81:76, za konec pa je s kar 98:68 preskočila še Islandijo.

Moška članska reprezentanca je mednarodni pripravljalni turnir v Avstriji v okolici Dunaja začela z zmago. Varovanci Igorja Kokoškova so z 80:67 ugnali gostitelje turnirja, reprezentanco Avstrije. Najboljši slovenski strelec je bil Jaka Blažič, dosegel je 17 točk in imel šest skokov.

Na tekmi proti Poljski so se morali naši košarkarji precej bolj potruditi, saj so zelo slabo začeli obračun. Po prvi četrtini so zaostajali kar 16 točk. Do polčasa so nasprotnika le ujeli in nato prišli do zmage z 81:76.

Za slovenske košarkarje je bila tekma proti Poljski četrta v nizu pripravljalnih srečanj pred začetkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki se začnejo 31. avgusta.

Zadnji dan je slovenskim košarkarjem nasproti stala Islandija, ki je v prvi četrtini še ponagajala, nato pa so izbranci Igorja Kokoškova postavili stvari na svoje mesto in z 98:68 slavili visoko zmago. Pri Sloveniji, pri kateri Goran Dragić ni igral, je največ točk dosegel Jaka Klobučar (14).

Na prvih dveh preizkusih pretekli teden je Slovenija brez težav v Celju odpravila Portugalsko in Belgijo. V dvorani Zlatorog je nekoliko presenetljivo igral tudi prvi zvezdnik Slovencev Goran Dragić, ki je imel pred tem težave z bolečinami v hrbtu.

Selektor Kokoškov ima trenutno na seznamu še 15 košarkarjev, do konca pripravljalnega obdobja pa bo seznam skrčil na 12 imen.