Thermometer Blue 0

Union Olimpija Cibona

Nedelja, 27. 12. 2015, 17.03

Cibona srečnejša v drami zadnje minute

Košarkarji Uniona Olimpije so v 17. krogu lige Aba izgubili s Cibono s 67:68. Zagrebčani so dobili tretje od zadnjih štirih srečanj.

Košarkarji Uniona Olimpije so zvestim privržencem pred novim letom postregli z novim razočaranjem. Po velikem preobratu v drugem polčasu so izgubili tekmo 17. kroga lige Aba s Cibono in vpisali četrto ničlo v zadnjih petih nastopih v regionalnem tekmovanju. Tako so zdrsnili na izkupiček 6-11 in so le še poraz stran od zadnjega mesta v ligi.

Nov neuspeh je slaba vzpodbuda za naprej, saj Union Olimpijo v novem letu čaka peklenski ritem tekem. Že 2. januarja gostovanje v Novem mestu, nato takoj odhod v Tel Aviv k slovitemu Maccabiju, po desetem januarja sledita Crvena zvezda in Unicz Kazan v Stožicah, 16. januarja pa še vodilna Budućnost v gosteh.

To je drugi poraz zeleno-belih v Stožicah proti ekipam iz spodnjega dela razpredelnice s točko razlike. Podobno kot proti Sutjeski na začetku sezone so si zanj krivi predvsem sami. V prvem polčasu so si nabrali zaostanek 20 točk (35:15), ki so ga v zadnji četrtini z delnim izidom 16:0 sicer nadoknadili, a nato nespametno odigrali končnico.

V zadnji napad so krenili s 67:67 na semaforju. Miha Lapornik je nekaj sekund pred koncem poskusil z metom za zmago, pri odbiti žogi pa je Sava Lešić naredil osebno napako. Darilo so gostje seveda izkoristili; Filip Krušlin je s črte prostih metov Ciboni prinesel tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah.