Luka Dončić Luka Dončić Goran Dragić Goran Dragić Marko Milić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Liga NBA

Petek, 14. 5. 2021, 11.09

SLOVENSKI REKORDI V LIGI NBA

Čančar je preskočil Milića

1

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je v noči na petek prišel do želene priložnosti | Foto Guliver Image

Vlatko Čančar je v noči na petek prišel do želene priložnosti

S štirinajstimi točkami, kolikor jih je dosegel ob zmagi Denverja nad Minnesoto (114:103), je Vlatko Čančar popravil svoj osebni strelski rekord v ligi NBA. Kakšni pa so najboljši dosežki Slovencev, ki so zaigrali v najmočnejši ligi na svetu?

Vlatko Čančar
Sportal Rekord: Vlatko Čančar si bo še kako zapomnil ta večer #video

"Malce sem živčen. Prvič v živo nastopam na televiziji," se je, ko se je še pred odhodom v slačilnico znašel pred kamero, pošalil Vlatko Čančar. Pred tem je s pridom izkoristil zajetno minutažo, ki mu jo je trener namenil tri tekme pred koncem rednega dela. Ob zmagi Denverja nad Minnesoto je namreč 24-letni Koprčan v slabih 18 minutah dosegel 14 točk (met za tri točke 3:4, za dve točki 2:3, prosti meti 1:2), ob tem pa je zbral še tri skoke in dve asistenci.

"Hvaležen sem soigralcem. Brez njih ne bi prišel do rekorda. Imamo širok nabor igralcev. Igramo čvrsto," je po zmagi dejal Čančar, ki si zajetnejšo minutažo lahko obeta tudi na tekmah s Portlandom in Detroitom, medtem ko pa v končnici ne gre pričakovati vidnejše vloge.

"Košarkarji, ki na eni tekmi dobijo več priložnosti, pogosto poskušalo storiti preveč. Vlatko je odigral zelo modro. Prav nič ni silil. Bil pa je pripravljen. Odlično se je vklopil in pokazal visok košarkarski IQ. Spoštujem njegov pristop in odlično igro," je Slovenca pohvalil trener Denverja Michael Malone.

Čančar je sicer v svoji drugi sezoni na sedmih tekmah prejel več kot deset minut igralnega časa. Na parket je sicer stopil na 39 tekmah (v prvi sezoni na 14). Z novim osebnim točkovnim rekordom pa je preskočil tudi prvega Slovenca v ligi NBA. Marko Milić, ki je del ameriškega košarkarskega šova postal prav v letu Čančarjevega rojstva, je namreč 9. 3. 1989 na tekmi LA Clippers − Phoenix dosegel 13 točk. Na vrhu lestvic osebnih rekordov je sicer v kategoriji točk, skokov in asistenc eno ime – Luka Dončić.

Luka Dončić je lastnik vseh slovenskih rekordov v treh klasičnih statističnih kategorijah. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Luka Dončić je lastnik vseh slovenskih rekordov v treh klasičnih statističnih kategorijah. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko