8.55

Alejandro Valverde

Ponedeljek, 5. 10. 2015, 8.55

Valverde, Movistar in Španija svetovno serijo končali na vrhu

Po nedeljski zadnji dirki svetovne kolesarske serije, preizkušnje po Lombardiji, so znani vsi zmagovalci.

Najboljši posameznik sezone, Španec Alejandro Valverde, si je drugo zaporedno zmago zagotovil že prej, v Italiji je najboljša ekipa postala Movistar, Španija pa je najboljša država.

Valverde je zmagovalec svetovne serije postal drugič po vrsti in četrtič v karieri, njegov Movistar je ponovil uspeh iz let 2013 in 2014, španski kolesarji pa so bili ob koncu sezone vnovič razred zase.

Valverde je sezono končal pri 675 točkah, na drugem mestu je njegov rojak Joaquim Rodriguez iz Katjuše s 474 točkami, tretje mesto je pripadlo Kolumbijcu Nairu Quintani, Valverdejevemu moštvenemu kolegu, ki je zbral 457 točk. Najboljši Slovenec na lestvici je Simon Špilak, član Katjuše, ki je sezono končal na 16. mestu z 269 točkami. Tik za njim je na 17. mestu svetovni prvak Peter Sagan. Jan Polanc (Lampre-Merida) je zbral 16 točk, kar je zadoščalo za 128. mesto, Luka Mezgec (Giant-Alpecin) z devetimi točkami je 146.

Movistar je zbral 1619 točk, 13 več kot Špilakova Katjuša. Na tretjem mestu je končal Sky s 1378 točkami. Giant-Alpecin je končal na 10., Lampre-Merida na 12. mestu, Cannondale-Garmin Kristijana Korena pa na 16. oziroma predzadnjem mestu.

Španija je v točkovanju držav zbrala 1954 točk, Italija je po Lombardiji s četrtega mesta skočila na drugo, na tretjem je končala Kolumbija. Slovenija je 14. med 34 državami.