8 let, 2 meseca

Samuel Sanchez Simon Špilak

Sobota, 7. 4. 2012, 18.26

Sanchezu dirka po Baskiji, Špilak 10.

Španec Samuel Sanchez je zmagovalec 52. kolesarske dirke po Baskiji (2.WT). Slovenec Simon Špilak je dirko končal na 10. mestu. Samuel Sanchez zmagal kronometer v zadnji 6. etapi, Špilak 16.

V zadnji sobotni etapi je bil na sporedu 18,9 kilometra dolg posamičen kronometer. Slednjega je zaznamovalo hladno in deževno vreme ter boj Joaquina Rodrigueza in Samuela Sancheza za skupno zmago. Trasa kronometra je bila zelo razgibana. Poleg tega je bilo polno ovinkov tako, da se je ritem kolesarjenja ves čas menjaval. Presenetljivo dobro sta s kronometrom opravila Sanchez in Rodriguez. Odlično sta nastopila tudi Italijana Cunego in Scarponi. Nekoliko sta razočarala aktualni svetovni prvak v tej disciplini Nemec Tony Martin in Američan Christopher Horner. Špilak je svoj nastop opravil zelo solidno in zasedel 16. mesto. V skupnem seštevku je napredoval na 10. mesto in tako osvojil 4 točke za lestvico dirk Svetovnega koledarja. Sanchez je tako po devetih letih baskovski ekipi Euskaltel-Euskadi prinesel zmago na zanj in za ekipo največji domači dirki.