18.24

Peter Sagan Diego Ulissi

Četrtek, 28. 2. 2013, 18.24

Sagan zmagovalec dirke GP Citta di Camaiore

Slovak Peter Sagan je slavil na 64. izvedbi kolesarske dirke za veliko nagrado mesta Camaiore (1.1). Družbo na stopničkah zmagovalnega odra sta mu delala Diego Ulissi in Rinaldo Nocentini.

Na 183 kilometrov dolgi dirki, na kateri je leta 2010 slavil Kristijan Koren, tokrat ni bilo nobenega Slovenca.

Že na drugem kilometru je glavnina dovolila pobeg skupini, v kateri je bilo pet kolesarjev. Taylor Phinney (BMC Racing), Maksim Belkov (Katjuša), Pedro Paulinho (Ceramica Flaminia), Alessandro Proni (Vini Fantini-Selle Italia) in Stefano Agostini (Cannondale) je bila peterica ubežnikov, ki si je uspela prikolesariti največ 6 minut prednosti pred glavnino. A slednja se ni dala in je na stosedeminšestdesetem kilometru ulovila vse ubežnike. Do cilja je bilo še 16 kilometrov ter vzpon do vasice Pitoro. Pri vzponu na gorski cilj sta bila najbolj aktivna aktualni italijanski prvak Franco Pellizotti (Androni Giocattoli-Venezuea) in Vincenzo Nibali (Astana). Slednji je s pobegom poskusil tudi na spustu, a je Peter Sagan pravočasno pokril napad nekdanjega moštvenega kolega.

V ospredju je ostala skupina dvanajstih kolesarjev, ki je uspela v cilj prikolesariti 40 sekund pred zasledovalno skupino. V ciljnem šprintu ni imel veliko dela Peter Sagan, ki je slavil že tretjo letošnjo zmago. Na preostali stopnički zmagovalnega odra sta se uvrstila Italijana Diego Ulissi in Rinaldo Nocentini. Svojo prvo dirko po prestani trimesečni prepovedi nastopanja je za ekipo Lampre-Merida odpeljal Michele Scarponi, ki je zasedel 10. mesto.