kolesarstvo Dirka po Poljski Primož Roglič Primož Roglič

Ponedeljek, 18. 7. 2016, 19.52

Dirka po Poljski, 7. etapa

Roglič tretji v zadnji etapi po Poljski, zmaga Wellensu

S kronometrom v Krakovu, dolgem 25 kilometrov, se je po sedmih etapah končala kolesarska dirka po Poljski. Zadnjo etapo je dobil Britanec Alex Dowsett (Movistar), tretji je bil z 39 sekundami zaostanka Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), edini preostali Slovenec na dirki. Skupno je slavil Belgijec Tim Wellens (Lotto-Soudal).

Wellens je bil danes sicer 13. z minuto in pol zaostanka, a je imel pred začetkom etape več kot štiri minute naskoka pred tekmeci, tudi na koncu pa je bila prednost krepka, 4:22 minute. Roglič je skupno dirko končal na 22. mestu (+ 14:59).

V znamenju slabega vremena

Letošnjo dirko po Poljski je zaznamovalo predvsem izjemno slabo vreme. V nedeljo so prireditelji celo izgubili boj z naravo; kolesarji bi se morali pomeriti na trasi od Bukowine do Bukowine Tatrzanske, vendar so etapo zaradi dežja in nizkih temperatur najprej skrajšali, nato pa odpovedali.

Za poletje neverjetno slabo vreme je presenetilo tako prireditelje kot tekmovalce. Že sobotno peto etapo so zaznamovale skoraj zimske razmere, le 10 stopinj Celzija in močan naliv, zaradi katerih je odstopilo več kot 50 kolesarjev, tudi trije od štirih Slovencev, Matej Mohorič (Lampre-Merida), Simon Špilak (Katjuša) in Luka Mezgec (Orica), ki je bil sicer na dveh etapah enkrat drugi in enkrat tretji.

Tim Wellens je suvereni zmagovalec Dirke po Poljski. | Foto: Guliverimage/Getty Images Tim Wellens je suvereni zmagovalec Dirke po Poljski. Foto: Guliverimage/Getty Images

Železni človek temelje za zmago postavil na najtežji etapi

Prav na sobotni etapi pa je temelje za zmago postavil Wellens, saj je povsem potolkel konkurenco in si privozil več minut prednosti - Poljaki so mu po etapi nadeli vzdevek železni človek -, naskok pa je danes brez težav zadržal. Letošnjim etapnim uspehom, dobil je zadnjo etapo dirke Pariz - Nica in šesto etapo na Giru, je tako dodal še končni uspeh na celotedenski dirk. Obenem pa je z veliko prednostjo poskrbel, da je treba za izboljšanje tega dosežka poseči kar daleč v zgodovino, doslej je bila namreč večja razlika na dirki po tej državi leta 1969.