Svetovni pokal v gorskem kolesarstvu

Monika Hrastnik na zadnjih tekmi sezone brez finala

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik | Foto Grega Stopar

Monika Hrastnik

Najboljša slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik se na zadnji tekmi svetovnega pokala v spustu v kanadskem Mont-Sainte-Annu ni uvrstila v finale. V polfinalu je zasedla 15. mesto in drugič v sezoni ostala brez uvrstitve med najboljšo deseterico.

Monika Hrastnik se v Kanadi ni najbolje znašla. V petkovih kvalifikacijah je zasedla 16. mesto, v polfinalu pa je bila nato 15. z zaostankom dobrih desetih sekund za najhitrejšo Francozinjo Myriam Nicole. Francozinja je za dobro sekund prehitela Avstrijko Valentino Höll, za dve pa Britanko Louise-Anne Ferguson.

Hrastnik se drugič letos ni prebila v finale najboljše deseterice in zaščitenih tekmovalk. Brez nastopa med najboljšimi je ostala tudi v poljski Bielsko-Biali z 11. mestom. Najvišje je v svetovnem pokalu posegla v Val di Soleju sredi junija, ko je bila tretja. Ima še deseto mesto iz Fort Williama, šesto iz Leoganga ter Loudenviella ter sedmo iz Les Getsa. Na svetovnem prvenstvu v Pal Arinsalu je bila 14., na evropskem v Champeryju pa deveta. V skupnem seštevku pred sobotnih finalom sezone zaseda sedmo mesto, a jo lahko prehiti še nekaj tekmovalk.

V Mont-Sainte-Annu so v petek izpeljali tudi kratka krosa za svetovni pokal. Slovenskih predstavnikov v krosu v Kanadi ni bilo na štartu. Pri moških je slavil Francoz Victor Koretzky, pri ženskah pa Švicarka Sina Frei. V seštevku te discipline sta bila najboljša Koretzky in Švicarka Alessandra Keller.