18.54

Luka Mezgec

Sobota, 14. 5. 2011, 18.54

Mezgec napredoval na osmo mesto

Zmagovalec 3. etape in novi nosilec rumene majice vodilnega na 21. kolesarski dirki Rhone Alpes Isere Tour (2.2) je Francoz Sylvain Georges. Luka Mezgec je osvojil 4. mesto v etapi.

Sobotna 150 kilometrov dolga etapa je imela na sporedu pet gorskih ciljev. Najtežja sta bila zadnja dva, ko so morali kolesarji preko dveh prelazov prve kategorije. Da je bila etapa še težja je poskrbelo vreme. Ves dan je deževalo in kar nekaj kolesarjev je bilo zaradi mraza ob dober rezultat. Nekaj pred polovico etape je glavnini pobegnilo devet kolesarjev. Trije so uspeli v cilj prikolesariti pred prvo zasledovalno skupino v kateri sta bila tudi Luka Mezgec in Gašper Švab.

Že drugo etapno zmago na dirki je slavil Sylvain Georges. Kolesar ekipe Big Mat-Auber93 se je na spustu z zadnjega gorskega cilja otresel tekmecev. Dvajset kilometrov je prekolesaril v solo vožnji in slavil etapno zmago. Ponovno je oblekel rumeno majico vodilnega, ki si jo je že priboril v 1. in nato izgubil v 2. etapi. Luka Mezgec in Gašper Švab sta zasedla 4. in 10. mesto v etapi. Mezgec je pred zadnjo etapo napredoval na 8. mesto v skupnem seštevku. Zadnja etapa bo še težja od današnje saj bo dolga 180 kilometrov. Na sporedu bo sedem gorskih ciljev.