21.34

Richie Porte

Sobota, 6. 8. 2011, 21.34

Gerrans pred skupno zmago na dirki po Danski

Avstralec Richie Porte je zmagovalec posamičnega kronometra 5. etape kolesarske dirke po Danski (2.HC). Simon Gerrans je zadržal rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku.

Popoldne je bil na dirki po Danski na sporedu 13.2 kilometra dolg posamičen kronometer. Najhitreje je s traso opravil Richie Porte, ki je slavil svojo prvo letošnjo zmago. Vendar si je v preteklih etapah nabral preveč zaostanka, da bi lahko prevzel vodstvo v skupnem seštevku dirke. Zelo dobro sta s kronometrom opravila Simon Gerrans in Daniele Bennati, ki sta zasedla 5. in 7. mesto. Gerrans je bil dve sekundi hitrejši od Bennatija kar pomeni, da je prednost pred njim povečal na 8 sekund. S tem ima Bennati še teoretične možnosti, da v zadnji etapi prehiti Gerransa.

To priložnost bo imel Bennati v nedeljski etapi, ki bo dolga 162 kilometrov. Pričakujemo lahko ciljni sprint glavnine v katerem bo svojo priložnost iskal tudi Jure Kocjan.