Nedelja, 10. 11. 2019, 15.33

ep v ciklokrosu

Slovenci na EP v ciklokrosu brez presežka

Ciklokros | Foto Reuters

Slovenska reprezentanca v ciklokrosu je po dolgem času nastopila na evropskem prvenstvu v italijanskem mestu Silvelle, pod najboljši rezultat pa se je na koncu podpisal Bojan Ločnikar, ki je bil 15. med veterani med 45 do 49 let. Mlajši Slovenci so dirke končali v ozadju.

Med mlajšimi člani je bil 44. Mihael Štajnar, 46. Blaž Avbelj, slavil pa je Francoz Michael Crispin.

Najboljši slovenski mladinec je bil na 58. mestu Matic Kranjec Žagar. Na 61. mestu je končal Fabijan Kralj, na 66. pa Blaž Žle. Zmage se je veselil Belgijec Thibau Nys, sin legendarnega Svena Nysa.

V soboto so dirkali veterani. Poleg Ločnikarja je v isti starostni kategoriji Matjaž Kovač končal na 28. mestu, Lucjan Premrn je v kategoriji 50-54 let osvojil 35. mesto.

Zmagi v elitni moški in ženski konkurenci sta šli na Nizozemsko. Yara Kastelijn je slavila pred Italijanko Evo Lechner ter rojakinjo Annemarie Worst. Pri moških je vse belgijske napade odbil vsestranski Mathieu van der Poel, ki je majici svetovnega prvaka dodal še tretji zaporedni naslov evropskega prvaka. Za evropskim prvakom v gorsko kolesarskem krosu in zmagovalcem klasike Amstel Gold Race na cestnem kolesu sta končala Belgijca Eli Iserbyt ter Laurens Sweeck. V prvi deseterici je sicer končalo kar šest Belgijcev. Slovencev v obeh konkurencah ni bilo na startu.