18.14

Jani Brajkovič

Četrtek, 28. 4. 2011, 18.14

Cunegu druga etapa dirke po Romandiji

Italijan Damiano Cunego je slavil v 2. etapi 65. kolesarske dirke po Romandiji (2.WT). Rus Pavel Brutt je zadržal rumeno majico vodilnega. Jani Brajkovič na 16. mestu v etapi.

V 172 kilometrov dolgi etapi, ki se je končala s kratkim ciljnim vzponom, so bili na sporedu trije kategorizirani klanci.

Petindvajset kilometrov do cilja je bil na sporedu najtežji. Vzpon na Le Gibloux je bil dovolj zahteven, da je pobral večini kolesarjev preveč energije za ciljni vzpon. V slednjem je v boju za zmago ostalo le še 27 kolesarjev, med katerimi sta bila tudi lanski zmagovalec dirke Simon Špilak in Jani Brajkovič. Slovenca sicer nista uspela doseči uvrstitve v deseterico, a se je Špilak lahko veselil zmage moštvenega kolega Damiana Cunega.

''Zelo sem vesel zmage Damiana saj je bil zelo močan. Sam nisem povsem zadovoljen s svojo formo saj sem pričakoval še malo več. Na dirki ni več etap v katerih bi lahko prišlo do večje selekcije, tako da bo o zmagovalcu dirke verjetno odločil kronometer,'' je po etapi za Sportal povedal Simon Špilak.