7. 2. 2015,
14.45

Dubaj Mark Cavendish kolesarstvo Grega Bole

Sobota, 7. 2. 2015, 14.45

Cavendish prišprintal do skupne zmage v Dubaju, Grega Bole odličen sedmi (video)

V Dubaju je vse odločeno. Britanec Mark Cavendish je zmagovalec dirke, najboljši Slovenec pa Grega Bole, ki je bil v skupni razvrstitvi sedmi. Poškodba Jana Polanca.

V zadnji, ravninski etapi od Dubai International Marine Cluba do zaščitnega znaka Dubaja, stolpnice Burdž Khalifa, je britanski superzvezdnik Mark Cavendish, član ekipe Etixx-Quick-Step, v šprintu glavnine ugnal vso konkurenco in s prvega mesta v skupni razvrstitvi izrinil Nemca Johna Degenkolba, ki je bil danes deveti.

Cavendish je imel ob koncu etape več moči tudi od Italijana Elie Vivianija (Sky) in Španca Juana Joseja Lobata (Movistar). Britanec je z etapno zmago, drugo na Dirki po Dubaju, in na račun bonifikacij z vrha v skupnem seštevku izrinil Degenkolba, moštvenega kolega Luke Mezgeca pri ekipi Giant-Alpecin, ki je tako končal na drugem mestu, tretji je bil Lobato.

29-letni Blejec Grega Bole, član poljske prokontinentalne ekipe CCC-Sprandi-Polkowice, je v cilj znova pripeljal z najboljšimi, osvojil je 15. mesto, skupno pa je zadržal sedmo mesto.

Kot je sporočil za Sportal, je z dirko in svojo pripravljenostjo zadovoljen, računa pa, da bo, ko bodo na sporedu zanj še pomembnejše dirke, v še boljši formi. Tako kot včeraj Luka Pibernik se je tudi Bole dotaknil nenavijaškega vzdušja v tej mondeni deželi.

"Navijaško vzdušje v Dubaju sicer ni na taki ravni, kot je v Evropi, vidi se, da se vse skupaj, vsaj kar zadeva kolesarstvo, šele razvija," je sporočil Bole, ki se iz Dubaja zdaj seli v Španijo, kjer bo 14. februarja nastopil na dirki Vuelta Ciclista a Murcia.

Polanc si je v padcu poškodoval zapestje

Luka Pibernik (Lampre-Merida) je ciljno črto prečkal tik za Boletom, torej na 16. mestu, Jani Brajkovič (UnitedHealthcare) je bil danes 40., Luka Mezgec 45., Simon Špilak (Katjuša) 67., Jan Polanc (Lampre), ki je bil 30 kilometrov pred ciljem udeležen v padcu, v katerem si je zlomil kost v zapestju, pa 107. Vsi so v cilj prišli v času zmagovalca.

Brajkovič je bil skupno 31., Špilak 34., Mezgec 37., Pibernik 72., Polanc pa 79.