12. 12. 2007,
8.36

Sreda, 12. 12. 2007, 8.36

Zmaga in zadetek Kopitarja

V hokejski ligi NHL je bilo v noči na torek odigranih sedem srečanj. Anže Kopitar se je ob zmagi "kraljev" s 4:2 veselil enega zadetka.

Na dveh ponedeljkovih tekmah je zmagovalca odločil podaljšek. Anaheim ga je dobil v Columbusu (4:3), junak tekme pa je bil veteran Chris Pronger, ki je v "power playu" v polno zadel minuto in 46 sekund pred koncem dodatka. S tem golom je na najlepši možen način proslavil svoj jubilej, 900. tekmo v karieri. Branden Morrow jubileja ni proslavljal, se pa je minuto pred koncem podaljška veselil odločilnega gola, s katerim je njegov Dallas ugnal Edmonton. Morrowu s tem sicer ni pripadel sloves najkoristnejšega igralca tekme (MVP), ta lovorika je pristala pri Rusu Sergeju Zubovu, ki je v svojo statistiko vpisal gol in tri podaje, podal je tudi pri odločilnem golu Morrowa. Za Dallas je gol spet dosegel tudi Mike Modano, to je bil že njegov 517. v karieri, s katerim je še povečal vodstvo na lestvici najučinkovitejših igralcev, rojenih v ZDA.

Zelo izenačena je bila tudi tekma v Washingtonu, kjer pa so si domači, sicer najslabše moštvo v dosedanjem delu prvenstva, zmago vendarle priborili že po 60 minutah. In to proti New Jerseyju, ki je veljal za izrazitega favorita, saj v zadnjih desetih tekmah v rednem delu ni izgubil. Novo, sicer tesno zmago je proti Nashvillu zabeležil Detroit, najbolj prepričljiva na tekmah začetka tedna pa sta bila Toronto, s 6:1 je ugnal Tampo, ter Boston, ki se je v Buffalu veselil zmage s 4:1.

Liga NHL, 10. december:

Los Angeles Kings : Vancouver Canucks 4:2 Kopitar, Armstrong, Stuart, Brown; Pyatt, Edler

Nashville Predators : Detroit Red Wings 1:2 Gelinas; Kopecky, Filppula

Dallas Stars : Edmonton Oilers 5:4* Modano, Ribeiro, Zubov, Morrow, Niskanen; Gagner, Horcoff, Gilbert, Penner

Toronto Maple Leafs : Tampa Bay Lightning 6:1 Antropov, Blake, Kilger 2, Sundin, Stajan; Oullet

Columbus Blue Jackets : Anaheim Ducks 3:4* Klesla, Beech, Žerdev; Perry 2, Pahlsson, Pronger

Buffalo Sabres : Boston Bruins 1:4 Spacek; Axelsson, Metropolit, Savard

Washington Capitals : New Jersey Devils 3:2 Schultz, Krestanovich, Backstrom; Madden, Clarkson