8.39

8 let, 5 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Nedelja, 29. 9. 2013, 8.39

Ekipa Los Angeles Kings je odigrala zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom rednega dela sezone. V Las Vegasu je za konec izgubila proti Coloradu, Anže Kopitar pa je v statistike vpisal podajo.

Kralji so odigrali še zadnjo tekmo v pripravljalnem obdobju, nasprotnik je bil Colorado, ki se je veselil zmage s 3:2. Še drugi dan zapored je bilo prizorišče igralniško mesto Las Vegas. Los Angeles je začel bolje, v 17. minuti je ob dveh igralcih več po podaji Anžeta Kopitarja v polno zadel Mike Richards. Isti igralec je na 2:0 povedel v prvi minuti druge tretjine, vendar pa so nato hokejisti Colorada prišli do preobrata v osmih minutah. Kot prvi je mrežo Los Angelesa zatresel Ryan O'Reilly, nato pa je dvakrat v polno zadel še Gabriel Landeskog. Kralji so skupaj v pripravljalnem obdobju odigrali sedem tekem, od tega so trikrat zmagali in štirikrat izgubili. Treba je tudi poudariti, da so 15. septembra odigrali na isti dan dve tekmi v dveh različnih postavah. Obakrat je bil nasprotnik Phoenicx, ki je tudi obakrat zmagal. Kopitar je nastopil na petih obračunih in dosegel tri gole ter eno podajo. Los Angeles bo prvo tekmo rednega dela v ligi NHL odigral v noči na petek, ko gostuje v Minnesoti.