10. 11. 2017,
22.37

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 2,25

Belorusija Latvija Francija Kari Savolainen EIHC turnir slovenska hokejska reprezentanca risi

Petek, 10. 11. 2017, 22.37

Turnir EIHC, Cergy, 2. dan

Latvijci pretrd oreh za Slovence, ki sta jih udarili še poškodbi #video

slovenska hokejska reprezentanca Latvija EIHC | Foto HZS/Drago Cvetanovič

Slovenska hokejska izbrana vrsta je po četrtkovi zmagi nad Francijo v Cergyju v petek palice prekrižala z neporaženo Latvijo in izgubila z 1:4. Na drugi tekmi je Belorusija premagala Francijo. Prav z Belorusi bo Slovenija v soboto ob 20. uri odigrala zadnjo tekmo turnirja.

Dve poškodbi

Poraz je imel za Slovence še dodatno razsežnost. Že v prvi tretjini so izgubili Nika Pema (izpah rame) in ob koncu druge tretjine še vratarja Roberta Kristana (poškodba desnega palca na roki). Zapletenost njegove poškodbe bodo pokazale nadaljne preiskave.

Finski strateg Kari Savolainen je ob vrnitvi na selektorsko mesto Slovenije videl zmago in poraz svojih varovancev. Risi so v četrtek edini turnir pred olimpijskimi igrami odprli proti gostiteljem Francozom in jih strli v podaljšku, na drugi tekmi pa priznali premoč v zadnjih letih stalni članici elitne divizije Latviji.

Pri Slovencih je med vratnicama stal povratnik v reprezentanci Robert Kristan (zaustavil 13 strelov od 14)  ki ga je pozneje zamenjal Gašper Krošelj (8 obramb v desetih strelih). Matija Pintarič tekmo spremlja ob ledu. Od branilcev so počivali Žiga Pavlin, ki ga pestijo prebavne motnje, od napadalcev pa Ken Ograjenšek, Jan Urbas in Anže Kuralt.

Pogled: Aleš Mušič

Rok Tičar je po hitrem zaostanku Slovenije priigral izenačenje, a bil na konuc edini junak, ki je zatresel nasprotnikovo mrežo. | Foto: HZS/Drago Cvetanovič Rok Tičar je po hitrem zaostanku Slovenije priigral izenačenje, a bil na konuc edini junak, ki je zatresel nasprotnikovo mrežo. Foto: HZS/Drago Cvetanovič Tičar odgovoril na hiter zaostanek, Latvijci v drugi tretjini spet ušli in zadržali prednost

Kristan je klonil že v tretji minuti, ko ga je premagal 19-letni Kristaps Zile, a so se po uvodni hladni prhi Slovenci hitro zbrali in prek strelca zmagovitega zadetka proti Franciji Roka Tičarja v sedmi minuti izenačili.

Mreži sta nato mirovali vse do polovice obračuna, ko so Latvijci ob številčni prednosti z z drugim zadetkom Zileja prišli do novega vodstva, v 37. minuti pa prek Artursa Salije ušli na 3:1.

Ob koncu je Slovenija poskušala izenačiti tudi brez vratarja, a je  Frenks Razgals v zadnji minuti z zadetkom v prazen gol postavili končnih 4:1.

Na večerni tekmi se bosta pomerili Francija in Belorusija, s katero se bodo naši hokejisti pomerili na zadnji tekmi turnirja – v soboto ob 20. uri.

Pogled: Blaž Gregorc

Mladi risi tesno izgubili z Italijo, še mlajši ugnali Avstrijce

Slovenska mlada reprezentanca do 18 let je proti izbrani vrsti Italije na mednarodnem turnirju v madžarskem Kaposvarju izgubila z 0:1. Reprezentanca do 16 let je po visokem četrtkovem porazu z Madžarsko (2:12) v petek z 2:1 premagala Avstrijo, risi do 20 let pa so v Tivoliju z 1:3 izgubili s Francijo.

Turnir EIHC, Pariz, 2. dan

Petek, 10. november
Latvija : Slovenija 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Zile 3., 30. (PP2), Salija 37., Razgals 60. (EN); Tičar 7.
Poročilo s tekme

EN-zadetek v prazen gol
PP2-zadetek z dvema igralcema več

Postava Slovenije: Kristan, Krošelj; Kovačević, Podlipnik, Jeglič, Tičar, Sabolič; Magovac, Kranjc, Rodman M., Rodman D., Goličič; Gregorc, Repe, Pance, Verlič, Hebar; Selan, Štebih, Ropret, Pem, Mušič. Trener: Kari Savolainen.

Francija : Belorusija 2:3* (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)

Četrtek, 9. november
Francija : Slovenija 2:3* (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)
Strelci: Fleury 13., Bertrand 42.; Sabolič 24., Kuralt 38., Tičar 61.
*podaljšek
Streli: 37 (Fra) : 47 (Slo)
Kazenske minute: Fra 10 (4,0,6,0); Slo 14 (4,4,6,0)

Postava Slovenije: Pintarič, Kristan, Kovačević, Podlipnik, Jeglič, Tičar, Sabolič; Magovac, Kranjc, Rodman M., Rodman D., Goličič; Gregorc, Repe, Urbas, Verlič, Ograjenšek; Pavlin, Štebih, Kuralt, Pance, Mušič. Trener: Kari Savolainen.

Belorusija : Latvija 5:7 (0:2, 2:0, 3:5)

Reprezentančni seznam za EIHC-turnir (Cergy, 9.–11. november)

Vratarji (3): Robert Kristan (HK SŽ Olimpija), Gašper Krošelj (brez kluba), Matija Pintarič (Rouen, Saxoprint Ligue Magnus)

Branilci (9): Blaž Gregorc (HK Mountfield, češka Extraliga), Sabahudin Kovačević (brez kluba), Aleš Kranjc (Eispiraten Crimmitschau, DEL2), Aleksandar Magovac (HDD Sij Acroni Jesenice, Alpska liga), Žiga Pavlin (Češke Budejovice, češka druga liga), Matic Podlipnik (Karlovy Vary, druga češka liga), Miha Štebih (VSV Beljak, liga EBEL), Maks Selan (HK SŽ Olimpija, Alpska liga), Jurij Repe (Kladno, češka druga liga)

Napadalci (15): Boštjan Goličič, David Rodman (Grenoble, Ligue Magnus), Andrej Hebar (HK SŽ Olimpija, Alpska liga), Žiga Jeglič (Neftehimik Nižnekamsk, liga KHL), Anže Kuralt (Amiens, Ligue Magnus), Aleš Mušič (Szekesfehervar, liga EBEL), Ken Ograjenšek (Graz 99ers, liga EBEL), Žiga Pance (Dornbirn, liga EBEL), Nik Pem (HDD Sij Acroni Jesenice, Alpska liga), Marcel Rodman (Tolzer Lowen, DEL2), Robert Sabolič (Admiral Vladivostok, liga KHL), Rok Tičar (Torpedo Nižni Novgorod, liga KHL), Jan Urbas (Fischtown Pinguins, Bremerhaven, DEL), Miha Verlič (VSV Beljak, liga EBEL), Anže Ropret (Ujpesti TE, Erste liga, Madžarska)