Torek, 30. 10. 2018, 5.59

Liga NHL, 29. oktober

Ni prvega zvezdnika, ni zmage

Calgary Flames | Navijači Toronta bodo štiri tedne pogrešali prvega strelca moštva Austona Matthewsa. | Foto Getty Images

V hokejski ligi NHL sta se v kanadskem derbiju spopadli moštvi Toronto Maple Leafs, ki zaradi poškodbe rame vsaj štiri tedne ne bo mogel računati na prvega zvezdnika Austona Matthewsa, in Calgary Flames. Tokrat so bili boljši zadnji, ki so tekmo dobili z izidom 3:1. Drugo tekmo so dobil Vancouver Canucks, ki so doma premagali Minnesoto Wild s 5:2.

Na tekmi med Torontom in Calgaryjem so vsi štirje zadetki padli šele v zadnji tretjini. Sean Monahan in Elias Lindholm sta zadela v razmahu 55 sekund in tako Calgary pripeljala do nove zmage. Zadnji gol na tekmi je šest sekund pred koncem dosegel Michael Frolik. Edini zadetek za Toronto pa je dosegel Nazem Kadri.

"Vseh 60 minut smo igrali dobro," je povedal Lindholm, ki je v tej sezoni dosegel že osem golov. "Ves večer smo bili boljši od njih," je še dodal strelec drugega zadetka na tekmi.

Na drugi tekmi smo lahko videli kar sedem zadetkov. Vancouver Canucks so na domačem ledu Minnesota Wild premagali z izidom 5:2. Za domačo ekipo so v polno zadeli Markus Granlund, Jake Virtanen, Elias Pettersson (2) in Ben Hutton. Za goste sta bila uspešna Jordan Greenway in Ryan Suter.