11.33

legionarji Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava Miha Verlič Graz 99ers Mitja Robar Luka Vidmar Mlada Boleslav Jan Muršak CSKA Moskva

Nedelja, 17. 8. 2014, 11.33

Slovan z Jegličem, a brez Tičarja, do skalpa Muršakovih, Pretnar in Robar v polno

Nedelja je ponudila slovenski obračun tekmecev lige KHL. Slovan Bratislava z Žigo Jegličem je v podaljšku premagal Muršakov CSKA. Mitja Robar do zadetka in zmage na turnirju.

Moskovski CSKA je na šesti tekmi pripravljalnega obdobja prvič izgubil. Poraz je tekmecu iz Kontinentalne hokejske lige zadal Slovan iz Bratislave. Slovanovci – zaradi poškodbe ni zaigral Rok Tičar, je bil pa v kadru Žiga Jeglič – so po zaostanku z 0:2 izenačili, v podaljšku pa dobili skalp Muršakove ekipe.

Za Mlado Boleslav, ki je s tremi zmagami slavila na turnirju na Slovaškem, so trije odlični dnevi. Mitja Robar in Luka Vidmar sta na zadnjem srečanju s soigralci s 3:2 premagala slovaškega prvoligaša Piestany. Robar je k zmagi prispeval zadetek za vodstvo z 2:0 in podajo za 1:0.

Tudi zagrebški Medveščak z Marcelom Rodmanom je nastopil v finalu turnirja. "Medvedi" so se v Straubingu za prvo mesto udarili s hokejisti Augsburg Panthers in po porazu z 1:3 osvojili drugo mesto.

Pred začetkom lige prvakov se ogreva Beljak Klemna Pretnarja, ki je pred dnevi nemškega drugoligaša Starbulls Rosenheim premagal s 4:2, v nedeljo pa istemu nasprotniku v zadnjih petih minutah tekme priznal premoč z 1:4. Za edini zadetek Korošcev je poskrbel prav naš branilec, ki je v 37. minuti izenačil.

Na delu je bil tudi Gradec Mihe Verliča, ki je nemškega drugoligaša Landshut Eishockey premagal s 4:3.